Ziraat Bankası Kredi Ürünleri – Kredi Şartları

Ziraat Bankası Kredi Ürünleri- Türkiye’nin lokomotif bankalarından biri olan ve en yaygın şube ağına sahip Ziraat Bankası tarafından sunulan çok sayıda kredi ürünü bulunmaktadır. Bu kredi türlerine genel bir bakış.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredileri

Tüm bireysel ihtiyaçlar için 60 aya varan vadelerle Ziraat Bankası ihtiyaç kredileri, pek çok avantajlı seçenek barındırmakta.

Ziraat Bankası Kredi Ürünleri – Tüketici Kredisi

Bu kredi başvurusunda bulunanlara, ödeyecekleri vade süresince hayat sigortası yapılmaktadır. KKDF ve BSMV hariç faiz oranı %1,19’dur. Ayrıca %0,50 oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Masrafsız Tüketici Kredisi

Kredi tahsis, istihbarat ve komisyon ücretleri tahsil edilmemektedir ve sadece faiz ücreti alınmaktadır. Ödeme planı krediyi çeken müşteri tarafından oluşturulmaktadır.

Tüketici Avans Kredisi

Vadeli-vadesiz ya da yatırım hesabı olan Ziraat Bankası müşterileri için geçerli olan bu kredi, 6 aya kadar varan vade seçeneği sunmakta. Ayrıca hayat sigortası zorunluluğu bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Ürünleri Eğitim Kredisi

Üniversite, okul veya kurs giderleri için verilen ve 60 ay vade imkânı sunan bir kredidir.  Öğrencinin düzenli geliri varsa kendisinin veya öğrencinin eğitim masraflarını üstlenen aile bireylerinden herhangi birinin de başvurabileceği bir kredidir. Hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır.

İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredileri arasında, gayrimenkul üzerine ipotek tahsis edilerek, 60 aya kadar varan vade seçenekleriyle kredi alma imkânı mevcuttur. Gayrimenkul cinsine bağlı olarak kredi miktarı değişmektedir. Konut için %80’i, imarlı arsa için %50’si ve iş yeri için değerinin %75’i kadar kredi kullanılabilmektedir. Kredi konutla bağlantılı olduğu için hayat sigortasıyla birlikte zorunlu deprem ve konut sigortalarını yaptırmakta zorunludur.

Yasa Kapsamındaki İpotekli Bireysel Finansman Kredisi ise, Tapu Sicil Müdürlüğü’nce ipotek akdi resmi olarak düzenlenir ve bu belge bankaya olan borcun ödeneceğine dair güvence olarak gösterilir. Konut değerinin %80’ine kadar kredi kullanılabilmektedir. Bunların haricinde, Yasa Kapsamındaki İpotek Teminatlı Kredi Transferi ile başka bir bankadan konutunuz üzerine yaptırdığınız ipoteği Ziraat Bankası’na taşıyarak düşük faiz oranlarından faydalanılabilmektesiniz.

Ziraat Bankası Kredi Ürünleri Arsa Kredisi

Yatırımlarını arsa veya arazi alıp satarak değerlendirmek isteyenler için 60 aya kadar vade seçenekleri sunan kredidir. Çekilebilecek kredi, satın alınacak arsanın değerinin %50’si kadardır.

Bireysel Ve Ortak İşyeri Kredisi

Ofis, dükkan vb. İşyeri satın alacak kişilerin bireysel başvuru yapabileceği kredi, 120 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Kullanılabilecek kredi tutarı satın alınacak iş yeri değerinin %75’i kadardır. Ortak İşyeri Kredisi ise, en az 2 en fazla 5 kişinin ortak iş yeri açmak amacıyla başvurduğu kredidir. Koşulları bireysel iş yeri kredi başvurularıyla aynıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*