Altın Yatırımı Dikkat Çekiyor

Altın Yatırımı Dikkat Çekiyor

             Altın birçok yatrıımcının güvenli gördüğü yatırım sahalarıdır. Genellikle yastıkaltı dediğimiz tabirlerle altınları saklayan ve biriktiren anneler bu tezin en iyi göstergesidir. Son zamanlardaysa altın almak hayli güç bir hale dönüşmüştür.

Altın yaturumu dikkat çekiyor. Piyasalardaki dalgalanmalar altın fiyatlarının da ani bir fırlama yaşamasına sebep olmuştu. Piyasalardaki dalgalanmaların altın fiyatlarında da dalgalanmalara sebep olması, altın yatırımcılarını ikilemde bırakmaktadır. 10 Ağustos 2016 itibariyle altın fiyatlarında yaşanan gerilemeler, son fiyat güncellemelerini merak edenlerin sorularını gidermiş oldu. Gramı 129 liradan işlem gören altın, darbe girişiminin altından yoğun bir talep görmüştü.

Bu yoğun talep altın fiyatlarının hızlı ve ani bir yükseliş göstermesiyle sonuçlanmıştı. Rekor fiyatlara ulaşan altın fiyatları, düğünlerin yoğun bir dönem seyretmesine rağmen olumsuzz etkilendi. Yapılan tespitlerde, düğün sezonlarının piyasayı hareketlendirerek, altın fiyatlarını da normale çekeceği düşünülüyor. Darphanenin üretiminin ve halkın psikolojik etkilerinin nedeniyle azalan talebin düzeltilmesi amaçlanıyor. Kapalıçarşıdaki altın fiyatlarıysa çeyrek altın bazında 210 lira gözüküyor. Güncel haberlerden edinilen bilgiler ışığında, altın yatırımcılarının çekingen halleri hala sürmektedir. Yaşanan ufak düşüşlerinin altına talepleri artırması bekleniyor.

Bazı bilgilere göreyse güncel altın fiyatlarının gramı 127 lira olarak belirtiliyor. Altın almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken husus, dalgalanmaların en sakin tavırlar sergilediği anları yakalamak olmalıdır. Dalgalanmaları lehinize çevirmek de sizin elinizde olabilir. Ancak yine de birçok yatırımcı için şu dönemde altın almak riskli bir girişim olarak görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!