Kredi Notum Çok Düşük Ne Yapmalıyım?

Bankalar kredi kullandırtmakta kredi notu sistemine bir hayli güvenerek iş yapmaktadırlar. Bankaların bu sistemi son yıllarda oldukça etkili bir yöntemdir. Hatta bazı gecikmeli ödemelerinizde müşteri temsilcilerinin sizi arayarak kredi notunuz olumsuz etkilenecektir şeklinde mesajlarda vermektedir.

Kredi Notum Çok Düşük Ne Yapmalıyım?

Bankalar kredi kullandırtmakta kredi notu sistemine bir hayli güvenerek iş yapmaktadırlar. Bankaların bu sistemi son yıllarda oldukça etkili bir yöntemdir. Hatta bazı gecikmeli ödemelerinizde müşteri temsilcilerinin sizi arayarak kredi notunuz olumsuz etkilenecektir şeklinde mesajlarda vermektedir. Eğer bir kişi bankadan kullandığı krediyi, kredi kartın ya da başka bir ürünün ödemesini gecikmeli ya da hiç yapmaması durumunda kredi notu olumsuz etkilenerek düşmeye başlar. Bu düşüşün sonucunda ise bir daha hiçbir bankadan kredi ya da kredi kartı alamazsınız. Tüm borçlarınızı ödedikten sonra en az aradan 5 yıl geçmesi gerekmektedir.

İlk Defa Kredi Kullanacağım

Bir banka ile daha önce hiç çalışmamış birisi yani kredi kartı almamış ya da kredi kullanmamış bir kişi ne kadar çok maaş alırsa alsın, isterse piyasaya göre çok yüksek alsın kredi kullanabilir diye bir şey söz konusu olamaz. Çünkü kredi notu ilk defa açılan bir kişi için düşük olarak yansıtılmaktadır. Buda minimum kredi kartı alarak düzenli taksitlerini ödemesi durumunda kredi notunu yükseltir ve kredi kullanabilir.

Kredi Notum Nasıl Yükselir?

Kısacası, düşük olan kredi notu nasıl yükselir diyorsanız, herhangi bir bankadan kredi kartı alarak ödemelerini düzgün bir şekilde yaparsanız sıfır sayılabilecek olan kredi notunuzu yükseltmeyi hedefler ve başarıya ulaşırsınız. Kredi notu düzensiz ödemeden dolayı düşmüş ya da sıfır olmuş ise yine mevcuttaki ödemelerini düzenli yaparak yükseltebilir.

kredi notum sıfır kredi notum çok düşük kredi notu nasıl yükselecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!