Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim

Kredi Notu demek, bankadan kredi kullanmanız için ilk onay veren otomatik sistemdir. Bu sistem kredi kullanmanıza onay vermiyor ise, başka hiçbir kuvvet kredi kullanmanızı sağlayamaz. Kredi kullanmak ya da kredi kartı sahibi olmanın ilk adımı bu sistemi olumlu bir şekilde açmaktır. Kredi notunuz farklı sebeplerden dolayı düşebilir. Kredi notu neden düşer diye merak edenler için birkaç bilgi sunabiliriz.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim

Kredi Notu demek, bankadan kredi kullanmanız için ilk onay veren otomatik sistemdir. Bu sistem kredi kullanmanıza onay vermiyor ise,  başka hiçbir kuvvet kredi kullanmanızı sağlayamaz. Kredi kullanmak ya da kredi kartı sahibi olmanın ilk adımı bu sistemi olumlu bir şekilde açmaktır. Kredi notunuz farklı sebeplerden dolayı düşebilir. Kredi notu neden düşer diye merak edenler için birkaç bilgi sunabiliriz.

Sürekli kredi başvurusunda bulunmak kredi notunuzun düşmesini sağlar. Elinizden geldiğince kredi sorgulaması yapmayınız. Kredi kullanmayı kesin olarak kafanıza koyduysanız sorgulamayı yapmanız önerilir. ‘’ acaba bana kredi veriyorlar mı ‘’ mantığını aklınızdan çıkarınız. Kredi kartınızın aylık ödeme tutarlarını bir gün bile geçirmeniz kredi notunuzun olumsuz olarak değerlendirilmesini sağlar yani puan düşer. Kredi ödemeleriniz de de aynı şekilde gecikme yaşanması durumunda notunuz düşer. Bazı haberlere göre kredi kartı ve kredi ödemelerinizi erken yatırmanız da kredi notunun düştüğünü söylese de bununla ilgili resmi bir kaynak bulunmaktadır. Kredi notunuzun kaç olduğunu merak ediyorsanız, bununla ilgili sitemizde paylaştığımız kredi notu puanı sorgulama yazımızı incelemeniz önerilir.

Kredi Notu Nasıl Yükselir

Bunun için biraz zamana ihtiyacınız olacak. Kredi kartınızı ya da kredinizi gününde düzenli bir şekilde ödemeniz durumunda yavaş yavaş yükselme sağlanacaktır. Ancak kesinlikle 1 gün dahi ödemelerinizde aksatma yapmamalısınız. Kredi notunuzun ne kadar yükseldiğini ya da yükselişe geçtiğini 2 -3 ay sonra sorgulamanız size güncel durumunuz hakkında detay verecektir. 

kredi notunu kim çıkarmış kredi notu puanı kaç olmalı kredi notu nasıl yükselecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!