Kredi Notunu Daha Farklı Nasıl Öğrenirim

2016 yılının son aylarında birçok banka faizlerde indirim yaparak 2016 yılında kullandırdığı kredilerinin sayısını arttırmak için kampanyalar yapıyor. Bunu fırsat bilen müşteriler ise, gerek araba almada gerekse konut almada bu kampanyaları dikkatlice izleyerek kredi kullanmayı hedefliyor.

Kredi Notunu Daha Farklı Nasıl Öğrenirim

2016 yılının son aylarında birçok banka faizlerde indirim yaparak 2016 yılında kullandırdığı kredilerinin sayısını arttırmak için kampanyalar yapıyor. Bunu fırsat bilen müşteriler ise, gerek araba almada gerekse konut almada bu kampanyaları dikkatlice izleyerek kredi kullanmayı hedefliyor. Ancak kredi kullanma konusunda şansını deneyen bazı kişiler bu kampanyalardan ne yazık ki yararlanamıyor. Sebebi ise düşük olan kredi notlarından dolayıdır. Bilindiği üzere olumsuz sonuçlanan kredi başvurusu kredi notunu da düşürmektedir. Bu yüzden başvuru yapmadan önce kredi kullanmayı düşünen kişilerin kredi notunu muhakkak sorgulamaları gerekmektedir.

Kredi Notu Sorgulamada Findex Raporu

Tüm bankaların ortak bir sistem üzerinden çalıştığı Kredi Kayıt Bürosu yani Findex üzerinden kişilerin kredi puanlarına baktığı biliniyor. Kredi notunu düşüren sebeplerin ise, düzensiz ödemelerden kaynaklandığı da bilinenler arasındadır. Bir kişi herhangi bir bankadan aldığı kredi kartının ekstrelerinde ödemeyi geç ya da zamansız yapmasından dolayı kredi notu düşmektedir. Buna göre bankaların ürünlerinden birisiyle faydalandıysanız mutlaka geri ödemelerin düzenli yapılması gerekir.

Banka şubelerinden kredi notu öğrenilebilir mi?

Herhangi bir bankanın, herhangi bir şubesine giderek kredi notumun kaç olduğunu öğrenmek istiyorum dediğinizde müşteri temsilcileri bu konuda size yardımcı olacaktır. Bunun için ücret ödemeniz gerekmiyor.

Findex İle Kredi Notu Sorgulamak Ücretli mi?

Google aracılığı ile Findex sistemine girmeniz mümkündür. Girdiğiniz sistem üzerinde bulunan kredi notu sorgula alanına gerekli kişisel bilgilerinizi girerek öğrenmeniz mümkündür. Bunun için kredi kartı hesabınızdan ya da hesap kartınızdan 5-10 TL gibi bir ücret ödemelisiniz.

İnternet Bankacılığından Kredi Notu Öğrenilir mi?

Evet, internet bankacılığı sistemine girdikten sonra krediler menüsünden öğrenmeniz mümkündür. Diğer yöntemlere göre en kolay olanı bu yöntemdir. Aynı zamanda 4-5 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. 

kredi notunu nasıl öğrenirim kredi notum neden düştü kredi notu sorgulama yöntemleri ücretsiz kredi notu öğren
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!