Kedi Sicil Puanının Olumsuz Etkilenmesi Nedir

Ülkemizde kredi kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. 6 Ay boyunca bir iş yerinde çalışan kişilerin, kredi kullanması bankalar tarafından olumlu karşılanabilmektedir. Günlük ihtiyaçlarımızdan dolayı bankaların sunmuş oldukları kredi kampanyalarını takip ederek kredi kullanımını gerçekleştirmekteyiz.

Kedi Sicil Puanının Olumsuz Etkilenmesi Nedir

Ülkemizde kredi kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. 6 Ay boyunca bir iş yerinde çalışan kişilerin, kredi kullanması bankalar tarafından olumlu karşılanabilmektedir. Günlük ihtiyaçlarımızdan dolayı bankaların sunmuş oldukları kredi kampanyalarını takip ederek kredi kullanımını gerçekleştirmekteyiz. Bu durumlar genelde acil paraya ihtiyacım var diyen kişiler için geçerli olmaktadır. Ev almak, araba almak, nakit para ihtiyacı ve çeşitli nedenlerle kredi kullanmak hayatımızın bir parçasıdır. Ancak kredi taksitimizi ödeyemediğimiz zamanlarda kredi kullandığımız bankaların bizleri arayarak kredi taksitimizi ödememiz konusunda bilgi vermektedir. Bu bilginin sonunda ise, eğer söz verdiğiniz tarihlerde kredinizi ödemezseniz ‘’ kredi sicil puanınız olumsuz etkilenecektir’’ şeklinde bizi uyarmaktadır. Peki, kredi sicil puanı nedir biraz konuya değinelim.

KKB olarak adlandırılmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından bir kişinin kredi bilgileri ve ödeme seçenekleri bu büro da kayıt altına alınmaktadır. Tüm bankalar buradan kişinin kredi ödemelerini görebilmektedir. Aynı şekilde bu sistem sayesinde kredisini ya da kredi kartını geç ödeyenler, hiç ödemeyenlerin puanlaması otomatik olarak yapılmaktadır. Kredi kullanmak için bu puanın yüksek olması gerekmektedir. Eğer bir defaya mahsus kredi puanınız düşmüş ise, bunun geri yükselmesi için biraz sabır ve düzenli ödemeler ile başarabilirsiniz.

Kredi puanınız olumsuz şekilde etkilenir ise bir sonraki kredi kullanma durumunuz kesinlikle çok zordur. Aynı şekilde tek bankadan yaşadığınız problemi diğer tüm bankalar da görebilmektedir. Kredi konusunda hassas kişilerdenseniz kredi ve kredi kartı borçlarınız mutlaka sorunsuz bir şekilde gününde ödemeniz tavsiye edilmektedir.

kkb nedir kredi puanının olumsuz etkilenmesi kredi notum neden düştü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!