SGK Borçları Silecek!

SGK tarafından alınan bir karar sonrasında prim borçlarının silineceğine dair müjdeli haber verildi.

SGK Borçları Silecek!

SGK tarafından alınan bir karar sonrasında prim borçlarının silineceğine dair müjdeli haber verildi. 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan incelemelerin ardından yeni bir karar verildi. Genel Sağlık Sigortasına yönelik birtakım yeni düzenlemeler yapılmıştı. Bu düzenlemelerin ardından Remsi Gazete'de yer alması ile birlikte yürürlüğe girdiği öğrenildi. Gelir testi yaptıran kişilerin sonuçlara göre ödeme yapıp yapmayacakları belirlenmiş olacak. Bu konuda gelir testi yaptıranlara yönelik 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren bir sınırlama getirildiği belirlendi. 

Gaziler Sigortalı Olarak Sayılacaklar

Yapılan yeni düzenlemelerin ardından prim borçlarının silinmesi için oldukça önemli bir adım atılmış olacak. 1 Nisan 2017 tarihinden önce sigortalı olan kişiler için ailede kişi başı gelirin bin liranın altında olması halinde prim borçlarının silineceği müjdesi verilmiş oldu. Bununla birlikte ödenmemiş olan borçlar için gecikme cezası ve faiz gibi çeşitli cezalarında silinmesi amaçlananlar arasında yer alıyor. Ödenmemiş olan borçların tahsilatından vazgeçilmiş olacak. 

Tarihlerin uyuşmadığı borçlar içinse farklı alternatifler düşünülmeye başlandı. Yapılan incelemeler sonrasında borçların yeniden hesaplanıp ödenmesi için planlama yapılması amaçlanıyor. 15 Temmuz sonrasında yaralanarak verdiği mücadele sonrasında gazi unvanı alan kişilerin ise bundan sonraki süreçte sigortalı olarak sayılmaları için önemli düzenlemeler yapıldı. Genel sağlık sigortalı olarak kabul edilecek olan kişilerin herhangi bir ödeme yapmaları ve aldıkları hizmetlerden ötürü mağdur olmaları engellenmiş olacak. Esnaflar bu süreç içerisinde hükümet tarafından desteklenecek. Gerekli kolaylıkların sağlanması amaçlanıyor. Sağlık hizmetlerimden sadece 53 lira ödeyerek yararlanmaları amaçlanıyor. Mezun olan öğrenciler ise iş bulmaları için iki yıl süre tanınırken bu süreçte prim ödemelerinden muaf tutulmalarına karar verildi. 

sgk prim borçları borçlar silinecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!