Kış Lastiği Takmamanın Cezası Büyük!

Kış Lastiği Takmamanın Cezası Büyük!
Kış Lastiği Takmamanın Cezası Büyük! Elif İşçi -

Ticari araçlar için kış lastiği uygulamasında yeni bir gelişme yaşandı. Bu süreçte para cezasının miktarının yeni yılla birlikte artırılacağı öğrenildi.Ticari araçlar için kış lastiği uygulamasında yeni bir gelişme yaşandı. Bu süreçte para cezasının miktarının yeni yılla birlikte artırılacağı öğrenildi. 

Kışın meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi ve can ve mal kaybının yaşanmaması için bir süredir çalışmalar yapılıyordu. Bu çalışmalar ile birlikte şehirler arası yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçların kış aylarında kar lastiği takmaları zorunlu hale getirildi. Bu durumun mecburiyet olarak değerlendirilmesinin ardından durumun suistimal edilmesini engellemek için denetimlerin trafikte artırılacağı açıklandı. 

Yük ve yolcu taşıyan araçlar için uygulama 1 aralık tarihinden itibaren başlayacak. Bu durum bir zorunluluk olarak ifade edilirken kurallara uymayanlar için 625 lira olan para cezası yeni yıldan itibaren 715 liraya kadar yükseltilmiş olacak. Gerekli kontrollerin sorunsuz bir şekilde yapılması için gerektiği zaman Bakanlık tarafından kontrol etme yetkisi valiliklere de verilebilecek. Emniyet güçleri tarafından trafikte herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek ve risklerin ortadan kaldırılması için kontroller detaylı bir şekilde yapılacak. 

Kurallara Uymayanlar Trafikten Men Edilecek

Kış aylarında yaşanan trafik kazalarının çok daha fazla arttığı tespit edilmişti. Bunun üzerine araçların yolları kapatarak vatandaşların mağdur olmalarına kesinlikle izin verilmeyecek. Kış lastiği takmadığı tespit edilen araçların yola devam etmelerine de izin verilmeyecek. Kesilecek para cezasının ardından emniyet güçleri tarafından aracın bağlanmasına karar verilecek. Tekrar kış lastiği önlemlerinin alınması ve denetimlerden geçmelerinin ardından tekrar trafiğe çıkmalarına izin verilecek. Yapılan incelemeler sonrasında kış lastiklerinin kar ve buzlanmaya karşı en güçlü tutuş imkanını sağladığı ve bu sayede yol güvenliğinin gerçekleştirildiği belirlendi. 

kış lastiği para cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!