Kruvaziyer Gemi İle Turist Getiren Acentelere Destek!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kruvaziyer gemi ile Türkiye’ye turist getiren A Grubu seyahat acentelerine her turist için destek sağlayacağını açıkladı.

Kruvaziyer Gemi İle Turist Getiren Acentelere Destek!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kruvaziyer gemi ile Türkiye’ye turist getiren  A Grubu seyahat acentelerine her turist için destek sağlayacağını açıkladı.

Türkiye'deki turist sayısını artırmak için Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizm sektörüne destek vermeye devam ediyor. A Grubu seyahat acentelerine destek verileceğini dair açıklamalarda bulunan bakanlık, kruvaziyer gemiyle Türkiye'de turist kazandıran A Grubu seyahat acentelerine her bir turist için 30 dolar değerinde destek verilecek. Söz konusu desteğe başvuru için son tarih ise 2 Nisan 2018 olarak belirlendi.

Konu ile ilgili tebliği Kültür ve Turizm Bakanlığı hazırladı. "Türkiye'ye Kruvaziyer Gemi İle Turist Getiren A Grubu Seyahat Acentelerine Destek Sağlanması Hakkında Kararın Uygulama Usul ve Esaslarına Dair Tebliğ" başlığı altında düzenlenen tebliğ, bugün Resmi Gazete'de resmen açıklandı.

Tebliğ'de, söz konusu desteğin 750 ve üzerinde yolcusu olan kruvaziyer gemiler için geçerli olduğu belirtilmekte. Ayrıca yine söz konusu gemilerin A Grubu seyahat acenteleri bünyesinde yer alması gerekmekte. Bu koşulları sağlayanlara her bir turist için 30 dolar değerinde destek verilecek. Bu kapsamda 26 Eylül 2017 tarihi ile bu yılın son gününe kadar 750 ve üzerinde yolcusu olup, A Grubu seyahat acentesine bağlı olanların hepsi verilen destekten faydalanabilecek.

2 Nisan 2018 Son Başvuru!

Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ kapsamında söz konusu destekten yararlanmak için başvuruların nasıl yapılacağını dair tüm bilgiler yayınlandı. Bu kapsamda destekten yararlanmak için acentelerin her ay Bakanlığın ilgili birimlerine başvuru yapacaklar. Son başvuru tarihi 2 Nisan 2018 olup, bu tarihten sonra yapılan başvurular geçerli olmayacak. Düzenlemeler için acentelere 30 gün zaman verilecek. 30 gün içerisinde gerekli düzenlemeleri yapmayanların başvuruları değerlendirilmeyecek. Buna ek olarak yolcu sayılarını eksik ya da yanlış bildirenler de destekten faydalanamayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı A Grubu seyahat acenteleri turizm sektörü Kruvaziyer Gemi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!