IMF Parayı Zenginlerden Alacak

IMF Parayı Zenginlerden Alacak
IMF Parayı Zenginlerden Alacak -

IMF analistleri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yeni bir öneri sunuldu. Zenginler için ek vergi ödemelerinin getirilmesi gibi çeşitli tartışmalar gündeme taşınmaya başlandı.IMF analistleri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yeni bir öneri sunuldu. Zenginler için ek vergi ödemelerinin getirilmesi gibi çeşitli tartışmalar gündeme taşınmaya başlandı. 

Uluslararası Para Fonu tarafından son dönemlerde yeni bir toplantı hazırlandı. Yıldı iki kez düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılar çerçevesinde Mali Gözetim Raporu düzenlendi. Düzenlenen rapor sonrasında eşitsizlikle mücadele başlığı en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer aldı. Küresel ölçekte raporlara ve istatistiklere bakıldığı zaman gelir dağılımında eşitsizlik olduğu tespit edildi. Eşitsizliğin her geçen gün biraz daha artmasının ardından raporda yeni önerilerin sunulduğu tespit edildi. 

Mali politikalara bakıldığı zaman yeni bir düzenlemenin yapılmasının gerekli olduğu tespit edildi. Fakirlerin yaşam süreleri ile zenginlerin yaşam süreleri arasında bilimsel bir tespit yapıldı. Bu tespit sonrasında durumu kötü olanların yaşam sürelerinin çok daha kısa olduğu öğrenildi. Zaman içerisinde zengin ile fakir arasında eğitim seviyesinin ve yaşam standartlarının büyük bir uçurum haline geldiği öğrenildi. IMF raporu ile sosyal göstergelerde detaylı olarak incelendi. Mali politikalar çerçevesinde detaylı değerlendirmeler yapıldı. 

Rapor sonrasında gelir eşitsizliğinin bulunduğu bölgeler için yeni bir öneri ortaya atıldı. Son IMF toplantısı ile birlikte vergi sisteminde adaletsizliğin yaşanmasının engellenmesi planlanıyor. Bu eşitsizlik içerisinde mali politikaların güçlü olması adına zengin olanlardan ek vergi ödemelerinin alınması önerildi. Önerinin şimdilerde görüşüldüğü ifade edilirken fark yaratabileceği ve bu süreç içerisinde olumlu karşılanabileceği düşünülüyor. Öneriye henüz bir yanıt verilmediği belirtildi

IMF zenginlere ödeme ek vergi ödemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!