Yunanistan ile Türkiye Arasında Görüşmeler Başlayacak

Yunanistan ile Türkiye Arasında Görüşmeler Başlayacak
Yunanistan ile Türkiye Arasında Görüşmeler Başlayacak -

Türkiye ile Yunanistan arasında meydana gelen tekne krizinin ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından konu hakkında görüşme yapılmasına karar verildi. Görüşmenin sonucunda göre iki tarafındaki alacağı kararlar merakla bekleniyor.Türkiye ile Yunanistan arasında meydana gelen tekne krizinin ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından konu hakkında görüşme yapılmasına karar verildi. Görüşmenin sonucunda göre iki tarafındaki alacağı kararlar merakla bekleniyor. 

Türkiye ile Yunanistan arasında geçtiğimiz günlerde tekne krizinin yaşandığı tespit edilmişti. Bu süreç içerisinde iki taraf arasında bazı görüşmeler yapıldı. Ancak detaylı asıl görüşmenin ilerleyen günlerde yapılması bekleniyor. Yapılacak olan görüşmenin ardından kesin kararın verilmesi planlanırken Yunan yetkililer ile Türk yetkililer tarafından ortak olmak şartıyla olumlu bir kararın verilmesi planlanıyor. Yunan adalarına giden turist sayısını bir dönem 12 bin civarındayken son yıllarda 50 bine kadar ulaştığı tespit edildi. 

Türklerin göstermiş olduğu ilginin Yunanistan'ın turizmine büyük oranda katkı sağladığı ifade edildi. İki tarafında memnun kaldığı bu süreç içerisinde yaşanan aksiliklerin olumsuz durumlara yol açmasını engellemek adına çalışmalara başlandı. İki taraf arasında yapılacak iş birliği sonrasında görüşmelerin olumlu bir şekilde sonuçlanması bekleniyor. Herhangi bir anlaşmazlık sonrasında Yunanistan ekonomisinin bu durumdan olumsuz etkilenmesi bekleniyor. Herhangi bir sonuç alınmaması halinde yeni çözüm yollarının da aranabileceği özellikle ifade edildi. Ancak çözüm yolunun uluslararası hukuk sistemine uygun olması için detaylı bir çalışma yapılacak. 

Olumsuz bir sonucun alınması iki tarafı da etkisi altına alacak bir olumsuz dalganın ekonomiyi etkilemesi bekleniyor. Gemi hatlarında yeni bir yol çizilmesi için gereken görüşmeler başlatıldı. Bakanlık bu konu hakkında önemli fikirlerinin olduğunu dile getirdi. 

türkiye turizm görüşme yunanistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!