Hayvancılığa Destek Geliyor

Hayvancılığa Destek Geliyor
Hayvancılığa Destek Geliyor -

Hükümet son açıklamalarında küçükbaş hayvancılık için yüzde 50 oranında destek ödemelerinin yapılacağı belirtildi.Hükümet son açıklamalarında küçükbaş hayvancılık için yüzde 50 oranında destek ödemelerinin yapılacağı belirtildi. 

Et fiyatlarının sürekli olarak artması vatandaşların alım gücünü de olumsuz bir şekilde etkilemişti. Bu süreç içerisinde çeşitli önlemler alınmaya çalışıldı. ancak alınan önlemlerin hiçbirisinin bu süreç içerisinde fiyatların düşmesi konusunda etkili olmadığı ifade edildi. Et ve Süt Kurumu tarafından yurt dışından getirilecek olan ithal etlerin market reyonlarında çok uygun fiyatlara satılması planlanıyor. 

Hükümet yerli üretimi desteklemek ve bir anlamda artırmak için bu süreçte küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi için yeni açıklamalar yaptı. Özellikle küçükbaş hayvancılığın son dönemlerde iyice azaldığı tespit edildiğinden dolayı hayvan sayısının artırılması amaçlanıyor. Hayvan sayısının yüzde 50 oranında artırılması için devlet tarafından verilen ödeneklerin artırılması amaçlanıyor. 

Düzenlenen toplantı sonrasında konu hakkında tarım ve hayvancılık konulu çözüm ve önerilerin olduğu birtakım açıklamalar yapıldı. Dünyanın tarım ve hayvancılık konusunda teknolojinin etkileri ile birlikte gerileme yaşandığı ifade edilmişti. Tekrar tarım ve hayvancılığın ön plana çıkarılması için çalışmalar devam ediyor. Türkiye'nin tarım ve hayvancılık konusunda gelişmiş bir ülke olduğu bu durumun değerinin bilinmesi adına gerekli çalışmaların yapılması gerektiği özellikle ifade edildi. 

Hayvan sayısının artması ile birlikte hayvan fiyatlarının artması da engellenmiş olacak. Küçükbaş hayvancılık için hayvan yetiştiricilerine yüzde 50 oranında destek verilmesine karar verildi. Yakın zamanda verilecek desteğinde detaylarının paylaşılması bekleniyor. Tarımsal üretimleri artırmak için de tohumları sertifikalandırmak adına çeşitli çalışmaların yapılmasına karar verildi. Organik tarım süreç içerisinde desteklenmeye devam edilecek. 

küçükbaş hayvancılık yüzde 50 indirim destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!