Merkez Bankasından Döviz Açıklaması Geldi

Merkez Bankasından Döviz Açıklaması Geldi
Merkez Bankasından Döviz Açıklaması Geldi -

Merkez Bankasının döviz likiditesi hakkında bazı sıkıntıların olduğu yönünde ortaya atılan iddialara Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Uysal tarafından açıklama geldi.Merkez Bankasının döviz likiditesi hakkında bazı sıkıntıların olduğu yönünde ortaya atılan iddialara Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Uysal tarafından açıklama geldi. 

Piyasalar döviz fiyatlarında meydana gelen çeşitli hareketliliklerin ardından birtakım olumsuzluklar yaşamaya başladı. Bu süreç içerisinde sert bir çıkış yakalayan döviz fiyatlarının piyasaları derinden etkilediği ifade edilmişti. Doların sert yükselişinin ardından tam tersi olarak Türk lirası hızlı bir düşüş içerisine girmesinin ardından büyük bir yıkım yaşandığı ifade edilmişti. Merkez Bankası tarafından döviz likiditesinin eksik olduğu yönünde çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddiaların ardından Merkez Bankası tarafından yeni bir açıklama yapıldı. 

Merkez Bankası tarafından döviz likiditesi açısından herhangi bir sorun olmadığı piyasaların bu süreç içerisinde detaylı bir şekilde kontrol edildiği ifade edildi. Uluslararası sistemler içerisinde piyasaların yakından takip edildiği ve yapılan işlemlerin yolunda olduğu ifade edildi. Merkez Bankasının sorunlu bir süreç içerisinde olduğuna dair iddiaların ortaya çıkmasının ardından bu haberlerin aslının olmadığı ve kötü niyetli olduğu iddia edildi. Yatırımcılar tarafından Türk lirasının ani düşüşün ilerleyen dönemlerde tekrar yükselebileceği ve özellikle piyasalarda jeopolitik sebeplerden dolayı ortaya çıkan bu olumsuz durumların yakın zamanda oradan kaldırılması planlanıyor. 

Merkez Bankasının yapmış olduğu çalışmalardan dolayı son dönemlerde tüm işlemlerin yolunda olduğu ifade edildi. Rekabetçi bir sistemin uluslararası piyasalarda son dönemlerde kendisini net bir şekilde gösterdiği ifade edildi 

merkez bankası döviz sıkıntısı açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!