Karayolu Taşımacılığında Bürokrasi Çalışması

Karayolu Taşımacılığında Bürokrasi Çalışması
Karayolu Taşımacılığında Bürokrasi Çalışması -

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Karayollarında meydana gelen bazı bürokratik çalışmaların azaltılacağı yönünde önemli açıklamalar yapıldı.Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından  yapılan açıklamalar sonrasında Karayollarında meydana gelen bazı bürokratik çalışmaların azaltılacağı yönünde önemli açıklamalar yapıldı. 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamaların ardından Karayolu taşımacılığında bazı önlemlerin alınması ve yeni düzenlemelerin gidilmesi gerektiğine karar verildi. Yönetmelikte yapılacak değişikliklerin ardından zaman kaybı olarak nitelendirilen bazı mevzuatların üzerinde değişiklik yapılmasına karar verildi. Önemli  düzenlemelerin ardından taşımacılık sisteminin yeniden boyut kazanması bekleniyor.

Taşımacılık sektöründe kalifiye eleman bulmanın son derece zor olduğu ifade edildi. Canı sıkılan vatandaşların ben de taşımacılık yapayım istekleri sonrasında çeşitli şekillerde taşımacılık sektörü içerisine girdikleri öğrenildi. Bu konuda yapılan çalışmalar ve atılan adımların ardından elindeki işi bırakanın taşımacılık sektörüne girmesinin ardından ciddi sorunların yaşandığı ifade edildi. Sektörün tekrar ele alınarak bir disiplin içerisine sokulmasına karar verildi. Böylece yönetmelik üzerinde önemli değişikliklerin yapılması planlanıyor. Söz konusu olacak çalışmaların yaklaşık 6 aylık bir süreç içerisinde beklentiler dahilinde tamamlanması bekleniyor. 

Sektör temsilcileri ile bu konu üzerinde birtakım çalışmalar yapmak adına görüşmeler başlatıldı. Taşımacılık üzerine gerçekleştirilen belgeler içinde bazı indirimlerin söz konusu olduğu özellikle ifade edildi. Belge düzenlemeleri sırasında çeşitli sıkıntılara yol açan bürokratik süreç yeni düzenlemeler sonrasında azaltılmış olacak. Notere giderek çeşitli işlemlerin uzun bekleme sürelerinin ardından tamamlanma sürecinin ortadan kaldırılması planlanıyor. Bu konuda internet üzerinden çalışmaların tamamlanması planlanıyor. Konu hakkında çalışmalar devam ederken taşımacılık sektörünün süreç sonrasında rahatlatılması planlanıyor. 

karayolu taşımacılığı bürokrasi ahmet arslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!