Emekli Zamları Artabilir

Emekli Zamları Artabilir
Emekli Zamları Artabilir -

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından emeklilere verilecek olan zam oranlarının netleştiği açıklandı. bu süreçte 3 farklı zam paketinin gündeme gelmesi planlanıyor.Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından emeklilere verilecek olan zam oranlarının netleştiği açıklandı. bu süreçte 3 farklı zam paketinin gündeme gelmesi planlanıyor. 

SSK ve Bağkur emeklileri için merak konusu haline gelen zam oranlarının kesinleştiği açıklandı Ocak ayında verilecek olan zamlar çerçevesinde kafalarda oluşan soru işaretleri de çözüme ulaştırılmış oldu. Son dönemlerde açıklanan enflasyon oranlarının ardından enflasyon rakamlarının beklenilenden fazla olması dikkat çekti. Son dönemlerde emekliler için üç farklı zam paketi belirlendi. 

Emeklilerin zam oranları için şimdilerde yüzde 3, yüzde 3.5 ve yüzde 5.01 oranında zammın verilebileceği öğrenildi. Ek ödemelerin haricinde yapılacak zamlarla birlikte maaşların bu süreçte 212 liraya kadar çıkması bekleniyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamaların ardından enflasyon oranları sonrasında SSK ve Bağkur emeklilerinin ciddi zamlar verileceği ifade edildi. Eylül ayının yıllık enflasyonu yüzde 11.2 olarak belirlendi. Ciddi artışlar sonrasında 2017 yılının enflasyon oranının da bu şekilde belirlenmesi halinde zam oranlarını yüzde 5.01 olarak belirlenecek. Bu durum zam oranının 148 liradan 212 liraya kadar çıkaracak.

İlerleyen günlerde Ocak ayında gerçekleştirilecek zam oranı konusunda netlik kazanacak süreç merakla bekleniyor. Şimdilerde konu hakkında çeşitli tahminler yapılmaya başlandı. Kesin zam oranının duyurulması için tarih verildi. Bu süreçte 3 Ocak tarihinde gerekli duyurular yapılacak. Emeklilerin ne zaman zamlı maaşlarını alacağı ise diğer merak edilen konu olarak ifade ediliyor. Aynı ay içerisinde zamlı maaşlarını alabilecek olan emekliler için şimdiden geri sayımın başladığı ifade ediliyor. 

emekli zamları 3'lü paket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!