Doğalgaza İndirim Geliyor

Doğalgaza İndirim Geliyor
Doğalgaza İndirim Geliyor -

Rusya tarafından yapılan açıklamaların ardından yeni bir teklif yapıldı. Teklifle birlikte doğalgaza yüzde 8.8 oranında indirim yapılabileceği ifade edildi. BOTAŞ tarafından ise teklifin detayları ile birlikte değerlendirilmesi planlanıyor.Rusya tarafından yapılan açıklamaların ardından yeni bir teklif yapıldı. Teklifle birlikte doğalgaza yüzde 8.8 oranında indirim yapılabileceği ifade edildi. BOTAŞ tarafından ise teklifin detayları ile birlikte değerlendirilmesi planlanıyor. 

BOTAŞ ile Gazprom arasında bir süredir çeşitli görüşmeler gerçekleştiriliyordu. Görüşmelerin devam etmesinin ardından konu hakkında bazı detaylar belirlenmeye başlandı. Doğalgazın fiyatı konusunda yoğun bir trafik başlatılmıştı. Trafik süresinde Türkiye ile Rusya arasında yapılan görüşmelerin son zamanlarda artmasının ardından Rusya Gazprom tarafından Türkiye adına bir teklif geldi. 

Teklifle birlikte yüzde 8.8 seviyelerinde bir indirimin yapılabileceği açıklandı. Tahkim davası bu süreçte devam ederken iki ülke arasında meydana gelen anlaşmazlıklara çözüm bulunması için görüşmeler devam ediyor. Rusya daha fazla ceza ödememek adına Türkiye ile mahkeme dışında gerekli çözümlerin bulunması amaçlanıyor. 

Yapılan görüşmelerin ardından BOTAŞ ekibine Rusya tarafından yeni bir teklif geldi. Yüzde 8.8 seviyelerinde gerçekleşen bu teklif sonrasında BOTAŞ ekibinin Moskova'ya konuyu görüşmek için kısa bir ziyarette bulundu. Açıklandı. Ancak BOTAŞ verilen tekliften beklentilerini karşılamadığı için çok memnun kalmadığını açıkladı. Birkaç yıl önce yapılan görüşmeler sorasında kendilerine yüzde 10.25 seviyelerinde bir indirimin yapıldığı bir kez daha hatırlatılmış oldu. Teklifin değerlendirmeye alınacağı belirtildi. Ancak teklifin kabul edilmesi halinde özel sektör alanında da uygulamaya gidileceği ifade edildi. Özel sektör yetkililer bu durumdan umutlu olduklarını dile getirdiler. Kış iyice gelmeden bu süreç içerisinde anlaşmanın sağlanması ve durumun bir sonuca bağlanması beklentiler arasında yer alıyor. 

doğalgaz indirim BOTAŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!