SGK 12 Milyon Kişiye Maaş Başladı

SGK 12 Milyon Kişiye Maaş Başladı
SGK 12 Milyon Kişiye Maaş Başladı -

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bir süredir hazırlanan değerlendirme raporuna göre Sosyal Güvenlik Kurumunun 12 milyon kişiye aylık bağladığını ortaya koydu.Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bir süredir hazırlanan değerlendirme raporuna göre Sosyal Güvenlik Kurumunun 12 milyon kişiye aylık bağladığını ortaya koydu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ortak bir şekilde yürütülen çalışmalar çerçevesinde son dönemlerde Sosyal Güvenlik Kurumunun yaptığı çalışmalar gündeme taşınmış oldu. Yapılan çalışmalar sonrasında Sosyal Güvenlik Kurumunun pek çok vatandaşa çeşitli sebeplerden dolayı aylık bağladıkları ortaya çıktı. 2017 yılının raporları da göz önünde bulundurulduğu zaman şimdiye kadar toplam 12 milyon kişiye aylık bağlandığı tespit edildi. 

Yardıma muhtaç olan vatandaşlara bağlanan aylıkların sosyal devlet gerekçelerini oluşturduğu ifade edilmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından konu hakkında önemli açıklamalar yapıldı. Emekliliği hak eden kişilere bağlanan aylıkların dışında malul ve yaşlılık maaşı alan vatandaşlarında gelire bağlandığı ifade edildi. Çalışma gücünü yitiren ve çeşitli şekillerde gelir ihtiyacı olan vatandaşların gerekli ihtiyaçlarını karşılamaları için aylık bağlandığı ifade edildi. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vatandaşlar için sunulan imkanların genişletilmesi adına her geçen gün çalışma alanlarının da geliştirildiği öğrenildi. İlerleyen dönemlerde vatandaşlar için verilen maddi desteği artırılması planlananlar arasında yer alıyor. 12 milyon vatandaşa verilen maddi desteğin sosyal devlet statüsü içerisinde son derece önemli olduğu ifade edildi. Emeklilerinde Sosyal Güvenlik Kurumu çerçevesinde gerekli çalışmalarla birlikte emeklilik süresince yardımcı olunacak çalışmalarla birlikte desteklendiği ifade edildi. Vatandaşlara verilen destekten vatandaşların son derece memnun oldukları açıklandı. 

sgk gelir bağladı 12 milyon kişi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!