Dolar Yükselişe Geçti

Dolar Yükselişe Geçti
Dolar Yükselişe Geçti -

Dolar fiyatlarının ABD tarım dışı istihdam verilerinin açıklanmasının ardından hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Doların son fiyatı 3.63 seviyelerini geçti.Dolar fiyatlarının ABD tarım dışı istihdam verilerinin açıklanmasının ardından hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Doların son fiyatı 3.63 seviyelerini geçti. 

Dolar fiyatları son dönemlerde hızlı bir şekilde artmaya başladı. Bu durumda artışa neden olan durumların başında ABD tarım dışı istihdam verilerinin açıklanmasının etkili olduğu belirlendi. Daha önceki dönemlerde doların fiyatı biraz olsun düşmüş ve diğer para birimleri karşısında değer kaybetmeye başlamıştı. Türk lirasının artan dolar fiyatları karşısında değer kazanmaya başlaması ekonominin gelişimi açısından da son derece olumlu bir süreç olarak değerlendirilmişti. 

Dolar fiyatlarının uzun zamandan bu yana en yüksek seviyesini gördüğü tespit edildi. En son 12 Temmuz tarihinde doların 3.63 seviyelerini aştığı tespit edilmişti. O süreçten bu yana en yüksek seviyesini gören doların piyasaları  hareketlendirdiği öğrenildi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında öğlen saatlerinde 3.61 seviyelerinde olan dolar fiyatlarının sonraki saatlerde ABD tarım dışı istihdam verilerinin açıklanmasının ardından 3.63 seviyelerine kadar çıktığı tespit edildi. Eylül ayı ABD tarım dışı istihdam verilerinde 80 bin kişilik artışın yaşanması bekleniyordu. Ancak bu süreç içerisinde beklentilerin dışına çıkılarak 33 bin kişinin azaldığı öğrenildi. 

Ancak enflasyon rakamlarının beklentilerin üzerinde olduğu tespit edildi. Önceki ay beklentilerinin de yukarı yönlü olarak tekrar değiştirildiği açıklandı. yıllık ücret artışlarında meydana gelen yükselişin ardından dolarda büyük artış yaşandığı belirlendi. Ancak doların aksine hisse senetlerinin bu durumdan olumsuz etkilendikleri öğrenildi. Hisse senetlerinde negatif yönlü bir değişimin yaşandığı açıklandı. Dolar son 3 aylık sürecin en yüksek seviyesine yükseldi. 

dolar dolar fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!