MTV Zammı Hakkında Yeni Açıklama

MTV Zammı Hakkında Yeni Açıklama
MTV Zammı Hakkında Yeni Açıklama -

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ MTV zammı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu süreç içerisinde zammın tekrar güncelleneceği ifade edildi.Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ MTV zammı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu süreç içerisinde zammın tekrar güncelleneceği ifade edildi. 

Hükümet tarafından Orta Vadeli programın açıklanmasının ardından MTV zammı çeşitli tartışmalara neden olmuştu. MTV zammının yüzde 40 oranında zamlanması çeşitli tartışmalara neden oldu. Araç sahiplerini ve yeni araç alacakları yakından ilgilendirecek olan bu durum karşısında kamuoyunda önemli tartışmalar meydana gelmişti. Pek çok kişinin duruma tepki göstermesinin ardından hükümet durumun tekrar görüşüleceğini dile getirmişti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamalar sonrasında hükümetin MTV zammını tekrar görüşeceğini ve bu konuda yeni bir karar alınacağını söylemişti. Geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu tarafından konu tekrar masaya yatırıldı. Yapılan açıklamaların ardından görüşmeler sonuç verdi ve konu tüm boyutları ile ele alındı. Değerlendirme sonrasında yüzde 40 seviyelerinde olan indirimin geri çekileceği sinyalleri verilmişti. Bunun ardından Bekir Bozdağ konu hakkında yeni bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamalar sonrasında MTV zammının geri çekileceğini açıkladı. Yapılan zam oranını değerlendirmeler sonrasında geçen yıllara göre araştırma ve inceleme yapıldığı zaman son derece yüksek olduğu ifade edildi. Çalışmalar henüz mecliste devam etti. Bu süreç içerisinde vatandaşlara müjdeli haber verildi. Yüzde 40 seviyelerinde olan zam oranının aşağı seviyelere çekileceği ifade edildi. Birkaç güne kadar sonucun netleşeceği ifade edildi. 

Zammın geçerli olduğu ancak zam oranının aşağı çekileceği özellikle belirtildi. Görüşmeler devam ediyor. Bu konuda ekonomik göstergeler tekrar elden geçirilecek. 

mtv zammı zam aşağı çekilecek yeni açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!