Öğrencilere Aylık 1000 Lira Burs Geliyor

Öğrencilere Aylık 1000 Lira Burs Geliyor
Öğrencilere Aylık 1000 Lira Burs Geliyor -

Bursa Uludağ Üniversitesinin otomotiv mühendisliğini tercih edecek olan öğrenciler için aylık bin liralık burs verilmesine karar verildiği açıklandı.Bursa Uludağ Üniversitesinin otomotiv mühendisliğini tercih edecek olan öğrenciler için aylık bin liralık burs verilmesine karar verildiği açıklandı. 

Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından alınan karar çerçevesine 2018 2019 eğitim öğretim yılı içerisinde üniversiteyi tercih edecek olan öğrenciler için burs verilmesine karar verildi. Kayıt yaptıracak en yüksek puanlı 5 öğrenciye aylık olarak bin liralık burs verileceği açıklandı. Maaş kıvamında verilecek burs imkanı ile öğrencilerin rahatlayacakları düşünülüyor. 

Üniversite yönetimi bir süredir hayırsever firmalarla iletişim halindeydi. İletişimin ardından iki firmanın olumlu dönüş yaparak öğrencilere yüksek rakamlarla burs vermeyi kabul ettikleri ifade edildi. İmzalanacak protokol sonrasında durum resmiyete kavuşturulmuş olacak. Üniversite yönetimin başarılı olan öğrencileri kendi okulları bünyesine çekebilmek ve başarı grafiğini artırmak adına böyle bir adım attıkları ifade edildi. 

Burs kampanyasının okulda iki senedir aktif bir şekilde devam ettiği ifade edildi. Böylece birçok başarılı öğrencinin başka üniversiteleri tercih etmek adına böyle bir çalışma yaptıkları ifade edildi. Üniversitede birçok bölüm ve meslek yüksek okuluna kayıt yaptıran öğrencilerin burs alabildikleri açıklandı. Otomotiv şirketlerinin sponsor oldukları bu süreç içerisinde üniversite ile firmalar arasında bir protokol imzalandığı açıklandı. En yüksek puanlı 5 öğrenciye verilecek bursun hem okul hem de öğrenciler için olumlu bir çalışma olduğu belirlendi. Her yıl 1000 liralık bursun 5 öğrenciye dağıtılması için gerçekleştirilen çalışmanın geleneksel hale getirilmesine karar verildi. Öğrencilerinde bu durumdan memnun oldukları ifade edildi. 

bursa uludağ üniversitesi burs otomotiv mühendisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!