Devletten Gençlere Destek Geliyor

Devletten Gençlere Destek Geliyor
Devletten Gençlere Destek Geliyor -

Devlet tarafından iş bulamayan, sosyal açıdan uzak ve çeşitli kötü alışkanlıkları bulunan ancak bu alışkanlıklarından uzaklaşmış olan gençlere iş bulmak adına harekete geçmeye hazırlanıyor.Devlet tarafından iş bulamayan, sosyal açıdan uzak ve çeşitli kötü alışkanlıkları bulunan ancak bu alışkanlıklarından uzaklaşmış olan gençlere iş bulmak adına harekete geçmeye hazırlanıyor. 

İstihdam seferberliği hala devam ederken bu süreç içerisinde devlet tarafından özellikle gençlerin hayata kazandırılması için çeşitli çalışmaların yapıldığı ifade edildi. İş Kulüpleri projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan çalışmalar dahilinde milyonlarca gencin iş sahibi olmaları için düzenlemeler yapılıyor. Devlet desteği sayesinde şimdiye kadar herhangi bir şekilde iş sahibi olamamış olan gençlerin süreç içerisinde kolaylıkla iş sahibi olmaları sağlanacak. 

Projenin 81 il genelinde yaygın hale getirilmesi amaçlanıyor. Ancak bu süreçte ilk olarak 9 ilde start verdiği açıklandı.Çalışma Bakanı tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde ilk olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Çanakkale, Denizli, Sakarya, Trabzon ve Mersin illerinde uygulamaya konulmasına karar verildi. Gençlerin iş konusunda motivasyonlarının artırılması ve iş konuları hakkında bilgilendirilmeleri için gerekli çalışmaların yapılması planlanıyor. Hazırlanacak olan programlar ile birlikte çalışmak isteyen herkese göre bir iş bulunacak. Öncesinde 4 haftaya kadar varan bazı programların düzenlenmesine karar verildi. 

Gençlerin iş görüşmeleri sırasında yapmış oldukları hatalar, davranma biçimleri ve daha pek çok konu hakkında çalışma gerçekleştirilecek. Bu konuda işvereni etkileyebilecek olan her türlü eksiğin bir şekilde tamamlanması da planlananlar arasında yer alıyor. Konu hakkında hem teorik hem de pratik bilgilerle desteklenecek olan gençlerin iş görüşmelerine hazırlanmaları amaçlanıyor. Daha önce sosyal ortamlardan uzaklaşmış, kötü alışkanlıklar edinmiş olan gençlerinde sosyalleşmeleri için proje kapsamında değerlendirmeleri amaçlanıyor. 

devlet desteği gençlere iş fırsatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!