Antalya'ya Turistler Gelmeye Devam Edecek

Antalya'ya Turistler Gelmeye Devam Edecek
Antalya'ya Turistler Gelmeye Devam Edecek -

Turizm yetkilileri tarafından yapılan açıklamaların ardından kış sezonunun başlamasına rağmen havaların hala sıcak olduğu Antalya'ya Kasım ayının ilk haftasına kadar gelmeye devam edecekleri öğrenildi.Turizm yetkilileri tarafından yapılan açıklamaların ardından kış sezonunun başlamasına rağmen havaların hala sıcak olduğu Antalya'ya Kasım ayının ilk haftasına kadar gelmeye devam edecekleri öğrenildi. 

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği tarafından bir süredir turizm sektörü değerlendirmeye alınmıştı. Bu süreç içerisinde turizm sezonunun yaz sezonu için kapandığı açıklanmıştı. Yapılan açıklamaların ardından Antalya'da sıcak havaların hala devam etmesinden dolayı yabancı turistler tarafından tercih edilmeye devam ediliyor. Yapılan rezervasyonlara bakıldığı zaman Kasım ayının ilk haftasına kadar yabancı turistlerin gelmeye devam edecekleri ifade edildi. 

Gelecek olan turistlerin ağırlıklı olarak Ruslardan oluştuğu tespit edildi. Rusya'da Mısır ile yaşanan güvenlik sorunlarından dolayı uçuşlarda birtakım problemlerin yaşanmasından dolayı Rus turistlerin Antalya'yı tercih ettikleri öğrenildi. Henüz Ekim ayı olmasına rağmen bölgeye turist akınının devam ettiği ifade edildi. Sıcakların uzun süre devam etmesi sebebiyle Antalya'da yaz sezonunun henüz kapanmadığı ifade edildi. Türkiye ile Mısır  arasında daha önceki dönemlerde yaşanan problemlerin ardından bu süreç içerisinde aynı sorunu Rusya'nın yaşadığı tespit edildi. Rus turistlerin Mısır'a gidememeleri sebebiyle en çok tercih ettikleri bölge Antalya olarak tespit edildi. 

Diğer ülkelerin turizm çalışmalarına bakıldığı zaman Türkiye'de fiyatların çok uygun olduğu ortaya çıktı. Turistlerin tatillerini beş yıldızlı otellerde geçirmekten dolayı son derece memnun oldukları öğrenildi. Yaşanan tüm sorunlara rağmen Türkiye'nin vazgeçilebilecek bir ülke olmadığı bu konuda turistlerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer aldığı ifade edildi. İlerleye yıllarda bu durumun kendisini biraz daha göstermesi ve tercih sebeplerinin de artması beklentiler arasında yer alıyor. 

antalya turist rus turist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!