Karadeniz'de Kaçak Yapı Temizliği Başladı

Karadeniz'de Kaçak Yapı Temizliği Başladı
Karadeniz'de Kaçak Yapı Temizliği Başladı -

Karadeniz bölgesinde son dönemlerde yaygınlaştırılan kaçak yapılar hakkında valilik tarafından çalışmalar başlatıldı. Kaçak yapıların yıkılmasına karar verildi.Karadeniz bölgesinde son dönemlerde yaygınlaştırılan kaçak yapılar hakkında valilik tarafından çalışmalar başlatıldı. Kaçak yapıların yıkılmasına karar verildi. 

Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan yaylalar hakkında son dönemlerde hem yetkililer hem de vatandaşlar tarafından birtakım şikayetler gündeme gelmeye başladı. Ortaya çıkan şikayetler çerçevesinde ekipler tarafından inceleme başlatıldı. Yaylaların doğal yapısını bozan birçok kaçak yapı ile karşı karşıya kalındı. Yaylaların korunması ve doğal güzelliklerin herhangi bir şekilde zarar görmemesi adına soruşturma başlatıldı. Yetkililerden alınan destek sonrasında belirlemeler çerçevesinde kaçak yapıların yıkılmasına karar verildi. Kurumlar tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor. 

Yaylalarda yeni kaçak binaların oluşmasını engellemek adına yeni düzenlemelere gidilmesine karar verildi. Valilik tarafından yeni çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Yaylalarda belirlenen kaçak binaların sahipleri ile görüşmeler başlatıldı. Bazı kaçak yapıların üç dört katlı olarak yapılması bölgede görüntünün de olumsuz etkilenmesine neden oldu. Bölgeye her yıl doğal güzelliklerden dolayı binlerce turist tarafından uğrak yeri olarak belirlendi. Trabzon yaylalarında yapılan belirlemelerin ardından yıkım çalışmalarının başlatıldığı öğrenildi. Sadece Trabzon'da değil aynı zamanda Karadeniz bölgesinin pek çok ilinde kaçak yapılaşma ortaya çıktı. 

Giresun'da bulunan Bektaş, Kümbet, Sisdağı, Kulakkaya gibi pek çok yaylada da kaçak yapılara rastlandı. Tespit edilen  kaçak binaların yıkımları için çalışmalar başlatıldı. Ancak bölgede yerel halktan bazı kişilerin duruma tepki gösterdikleri öğrenildi. Tepkiler sebebiyle bazı aksaklıklar meydana gelse de yıkımların tamamlanacağı öğrenildi. Gümüşhane, Ordu ve Rize'de kaçak yapılaşma açısından muzdarip olan iller arasında yer alıyor. Bölgede çalışmalar ve incelemeler devam ediyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!