Hükümet Dizi ve Film Sektörüne El Atıyor

Hükümet Dizi ve Film Sektörüne El Atıyor
Hükümet Dizi ve Film Sektörüne El Atıyor -

Dizi ve film sektörünün gelişme göstermesinin ardından hükümet bu konuya el atmaya karar verdi. Çeşitli teşviklerin verilmesi planlananlar arasında yer alıyor.Dizi ve film sektörünün gelişme göstermesinin ardından hükümet bu konuya el atmaya karar verdi. Çeşitli teşviklerin verilmesi planlananlar arasında yer alıyor.

Türkiye'de turizmden müteahhitliğe, yolcu taşımacılığından eğitime kadar her sektörde gelişmeler devam ediyor. Bu süreç içerisinde gelişimler devam ederken hükümet destek ve teşviklerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Hükümet son yıllarda gelişim gösteren dizi ve film sektörü hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Sektörün hızlı bir şekilde ilerlemesinin ardından 2023 hedefleri arasında kritik adımların atılması planlananlar arasında yer alıyor. 

Hazırlanan eylem planı içerisinde bilişim ve yazılım sektörüne el atılması planlanıyor. Bunun ardından ilk kez Türkiye Bilişim Ajansının kurulmasına karar verildi. Ajansın kurulmasının ardından sektör hakkında çalışmalar yapılacak ve sektörde meydana gelen gelişimlere müdahale edilerek sektör içerisinde yer edinilmesi sağlanacak. Vatandaşların oyun sektörüne göstermiş oldukları ilgi de göz önünde bulundurulduğu zaman oyun sektörünün de geliştirilmesi için çalışmalar gerçekleştirilecek. Türkiye'nin adını duyuracak olan yeni oyunların hazırlanması için oyun yazılımcıları bir araya getirilecek. 

Dizi ve film sektörünün dünya çapında göstermiş olduğu gelişime kayıtsız kalmak istemeyen hükümet yeni bir eylem planı hazırladı. Türk dizi ve filmlerinin piyasadaki önemi tekrar ön plana çıkmışken Türk kültürünün ve isminin dünyaya sık sık hatırlatılması, yaşatılması için destek veren yapımcılar, filmler desteklenecek. Bir süredir hükümet tarafından dizi ve film sektörü yok sayılamıyordu ancak bu sürecin ardından verilen desteklerin hızlı bir şekilde artırılması planlanıyor. Çekilen mekanların tedarik edilmesi, film ve diziler için ayrılan bütçelere ek ödemeler ve tanıtımları sırasında gösterilecek kolaylıklar ile birlikte dev bir hamlenin gerçekleştirilmesine karar verildi. 

hükümet desteği dizi ve film sektörü teşvik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!