Öğrencilere Üzüm Dağıtımı Başlıyor!

Öğrencilere Üzüm Dağıtımı Başlıyor!
Öğrencilere Üzüm Dağıtımı Başlıyor! -

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba tarafından yapılan açıklamaların ardından okulda öğrencilere kuru üzüm dağıtımının yapılacağı açıklandı. Bunun için 6 milyon öğrenciye dağıtım yapılacak.Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba tarafından yapılan açıklamaların ardından okulda öğrencilere kuru üzüm dağıtımının yapılacağı açıklandı. Bunun için 6 milyon öğrenciye dağıtım yapılacak. 

Okulların açılması ile birlikte çocukların sağlıklı bir şekilde beslenmesi adına Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı harekete geçti. Yakın zamanda yapılacak ihalenin ardından haftanın üç günü süt dağıtımı yapacağını açıklayan Bakanlık bunun ardından bugünden itibaren okullarda kuru üzüm dağıtımının gerçekleştirileceğini açıkladı. Beslenme açısından son derece zengin ve faydalı olan kuru üzümün zihni açma, enerji verme ve daha pek çok önemli özelliği bulunuyor. 

Daha öncede okul öncesi ve ilkokul çağında bulunan öğrencilere gerçekleştirilecek üzüm dağıtımı konusunda önemli çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmalarla birlikte hem Milli Eğitim Bakanlığının hem de Sağlık Bakanlığının ortaklaşa bir çalışma yürüttükleri ortaya çıktı. Öğrencilere kuru üzüm alışkanlığının aşılanması açısından da son derece önemli bir çalışma olduğu belirlendi. Okul çağındaki öğrencilerin dengeli beslenmesi için katkı sunan hizmet sonrasında Bakanlık çiftçiden aldıkları üzümleri öğrencilere ulaştırılacak. Bu sistemle birlikte hem öğrencilerin fayda sağlaması beklenirken verilen sözler çerçevesinde çiftçiye de destek olunacak. 

Yapılan hesaplamalara göre bu yıl eğitim öğretim yılı içerisinde toplam 6 milyon öğrenciye kuru üzüm dağıtımının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Geçen yıla göre rakamın ve dağıtılan miktarın bu yıl içerisinde artırılması planlanıyor. Dağıtımlar okul sütünün dağıtılmadığı kalan iki gün içerisinde dağıtılacak. Bu süreç içerisinde 25 gramlık paketler halinde dağıtılacak kuru üzümler öğrencilerin ihtiyacını fazlası ile karşılayacak. Uygulama 81 ilde gerçekleştirilecek. 

gıda bakanı ahmet fakıbaba kuru üzüm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!