Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Son Dakika Açıklaması

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Son Dakika Açıklaması
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından Son Dakika Açıklaması -

Marketlerde sağlıklı ve ucuz et satışı hakkında ortaya atılan haberleri yanlış değerlendirdiği yönünde ortaya atılan iddialar çerçevesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı açıklama yaptı.Marketlerde sağlıklı ve ucuz et satışı hakkında ortaya atılan haberleri yanlış değerlendirdiği yönünde ortaya atılan iddialar çerçevesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı açıklama yaptı. 

Kırmızı et fiyatlarının sürekli olarak artması vatandaşların alım gücünü olumsuz etkilemişti. Bu konuda hükümet çeşitli adımlar atmış ancak fiyatların düşmesi adına yapılan çalışmaların etkili olmadığı tespit edilmişti. Bu konuda son olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yeni bir çalışma yaptı. Yapılan açıklamalarla birlikte büyük marketlerde bulunan raflarda ucuz ve sağlıklı et satışının gerçekleştirileceği belirtildi. 

Ucuz et satışları ile birlikte pek çok vatandaş marketlere açılacak rafları heyecanla beklemeye başladılar. Et ve Süt Kurumu tarafından kiralanacak olan raflara bu süreç içerisinde kırmızı etler yerleştirilecek. Ancak açıklamanın ardından iddiaların başka yönlere çekilmesi ve yanlış anlaşıldığı iddia edilmişti. Gıda Bakanı Ahmet Fakıbaba tarafından yapılan açıklamaların maksadını aşan yanlış anlaşılabilecek yerlere çekildiği iddia edilmişti. Bunun üzerine konu hakkında tekrar bir açıklama yapıldı. 

Söz konusu açıklamalarla birlikte vatandaşların makul fiyatlara kırmızı et tüketmeleri ve et tüketim oranlarının artırılması için çalışmalar başlatıldığı belirtildi. Et ve Süt Kurumunun her markette reyon açmayacağı bunun yerine belirli büyük marketler üzerinden satışların gerçekleştirilmesine karar verildi. Yapılan düzeltme açıklamaları çerçevesinde Gıda Bakanı Ahmet Fakıbaba'nın yanlış bilgilendirilme ve yanlış açıklama yapma gibi bir durumunun söz konusu olmadığı ifade edildi. 

ahmet fakıbaba ucuz et açıklaması düzeltme mesajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!