Fitch'ten Türkiye Açıklaması Geldi

Fitch'ten Türkiye Açıklaması Geldi
Fitch'ten Türkiye Açıklaması Geldi -

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch tarafından Türkiye ekonomisi değerlendirmeye alındı ve bu süreç içerisinde önemli açıklamalar yapıldı.Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch tarafından Türkiye ekonomisi değerlendirmeye alındı ve bu süreç içerisinde önemli açıklamalar yapıldı. 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch tarafından önemli açıklamalar yapıldı. Bir süredir üzerinde çalışma yapılan Küresel Ekonomik Görünüm raporu açıklandı. Açıklama yapılan rapora göre bu süreç içerisinde küresel ekonominin Türkiye ölçeğinde büyümeye devam ettiği görüldü. Türkiye ekonomisinin üst üste gerek dış ülkel yılları çerçevesinde büyüme oranlarının erle yaşanan sorunlar gerek darbe girişimi sonrasında ortaya çıkan durum çerçevesinde büyük bir yıkım yaşadığı tespit edilmişti. Bunun ardından küresel ekonominin büyüme kaydettiği tespit edildi.

Türkiye raporları çerçevesinde gerçekleşen beklentiler değerlendirmeye alındı. Kredi Garanti Fonunun sürekli olarak büyümesi ve performanslarda artışın yaşanmasının ardından ilerleyen günlerde büyümenin biraz daha artması bekleniyor. 

Büyüme oranları da tahmin edilirken 2018 ve 2019 yılları çerçevesinde ekonomik büyümenin yüzde 4.1 seviyelerinde gerçekleşmesi bekleniyor. Bununla birlikte enflasyon tahminleri de yüksek olasılıkla açıklanmış oldu. Bu yıl sonunda enflasyon oranlarının yüzde 9.5 seviyelerinde gerçekleşmesi bekleniyor. Türkiye ekonomisi çerçevesinde bazı tahminlere de yer verildi. Özellikle ekonomiye etki eden enflasyon sebebiyle Merkez Bankasına bazı uyarılarda bulunuldu. Uyarılar çerçevesinde Merkez Bankasının gevşek politika izlemekten kaçınması gerektiği konusunda açıklama yapıldı. Türk lirasının gelişmeler çerçevesinde kırılgan olmaya devam edeceği ifade edildi. Süreç içerisinde Türkiye ekonomisinde büyümenin yüzde 7 seviyelerinde gerçekleşmesi bekleniyor. Konu hakkında yapılan açıklamalar Türkiye ekonomisinin geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor. 

fitch türkiye açıklaması kredi notu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!