Altında yeni dönem

Altında yeni dönem
Altında yeni dönem -

Altın sisteminde yeni dönemin başladığı açıklandı. Bu süreçte altın ve altına dayalı kira sertifikası ile birlikte 2 Ekim tarihinde tamamen yeni bir dönem başladı.Altın sisteminde yeni dönemin başladığı açıklandı. Bu süreçte altın ve altına dayalı kira sertifikası ile birlikte 2 Ekim tarihinde tamamen yeni bir dönem başladı. 

Hükümet bir süredir vatandaşın yatırım yapmak için  yastık altında bulunan altınların ortaya çıkarılması ve piyasaya çıkarılması adına çalışmalar başlatıldı. Hükümet bir süredir yeni bir çalışma içerisinde olduğunu açıkladı. Bu çalışmalar içerisinde vatandaşın yastık altında toplam 100 milyar dolarlık altın rezervinin bulunduğu tespit edildi. 

Hükümet tarafından yapılan çalışmalar sonrasında altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikasının ekonomiye kazandırılması için bu süreçte ihraç dönemi 2 Ekim tarihinden itibaren resmen başlıyor. Bununla birlikte Ziraat Bankası çalışmalara yarından itibaren başlayacağını açıkladı. 81 ilde Ziraat Bankasının toplam 331 şubesi içerisinde altın ihraç taleplerinin toplanmasına karar verildi. Vatandaşlara altınları yastık altından çıkarmaları için uyarılar yapıldı. 

Başlayacak talep toplama dönemi içerisinde yatırımcıların Ziraat Bankası şubelerine gidilmesi gerekecek. Altınlar tercih edilirken bu süreç içerisinde üzerlerinde değerli ya da değersiz taşların bulunduğu altınlarla reşat altınların kabul edilmeyeceği yönünde uyarılar yapıldı. Altınların teslim edilmesinin ardından müşterilere durum hakkında bir hesap cüzdanının verilmesine karar verildi. Altınlar üzerinden vergi alınmayacağı öğrenildi. 

altın kira sertifikası altında yeni dönem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!