Yaşlılara Devlet Desteği Geliyor

Yaşlılara Devlet Desteği Geliyor
Yaşlılara Devlet Desteği Geliyor -

Hükümet çalışmayan ve herhangi bir geliri olmayan yaşlılara maaş desteği vermeyi planlıyor. Yardıma muhtaç olan yaşlıların tüm masrafları üstlenilecek.Hükümet çalışmayan ve herhangi bir geliri olmayan yaşlılara maaş desteği vermeyi planlıyor. Yardıma muhtaç olan yaşlıların tüm masrafları üstlenilecek. 

Yardıma muhtaç olan yaşlıların aylık almaları artık çok daha kolay bir hal alacak. Bu süreç içerisinde aylığı almak için bazı süreçlerden geçmek gerekecek.Yaşlılara verilen aylığı aylık geliri 420 liranın altında bulunan herkesin almaları planlanacak. Bu süreç içerisinde eşinden ya da herhangi bir yerde aylık alamamış olan kişilerin bu maaşı almaları çok daha kolay bir hal alacak.

Aylığın bağlanabilmesi için gerekli olan şartların son derece kolay olduğu belirlendi. 65 yaşını tamamlamış olmak en önemli şartlar arasında yer alıyor. Bu süreç içerisinde aylığı alan yaklaşık 900 bin kişinin olduğu belirlendi. Aylığı almak isteyenler ve şartları taşıyan kişilerin  kaymakamlıklara gerekli başvuruları yapmaları planlanıyor. Herhangi bir belgenin bulundurulma zorunluluğu olmayacak. Yapılan çalışmaların ardından başvuru sırasında bürokratik engellerin yok denecek kadar az olduğu tespit edildi. 

Sosyal yardım desteği çerçevesinde vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için harekete geçildiği açıklandı. Bunun için nüfus kayıt örneği yeterli olacak. Yaşlılık aylığının ise başvuru formu içerisinde doldurulması gerekecek. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından gerekli incelemeler yapılacak ve şartları taşıyan herkese aylık bağlanacak. 

yaşlılık devlet desteği yaşlılara maaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!