Alman Turistler Turizm Uyarılarını Dinlemediler

Alman Turistler Turizm Uyarılarını Dinlemediler
Alman Turistler Turizm Uyarılarını Dinlemediler -

Yaz sezonunu kapatan turizm sektörünün en büyük kazancının Alman turistler oldukları belirlendi. Bu süreç içerisinde Merkel tarafından yapılan uyarılara kimsenin kulak asmaması dikkat çekti.Yaz sezonunu kapatan turizm sektörünün en büyük kazancının Alman turistler oldukları belirlendi. Bu süreç içerisinde Merkel tarafından yapılan uyarılara kimsenin kulak asmaması dikkat çekti. 

Bir süredir çeşitli sorunlarla karşı karşıya olan Türkiye turizmi bu yıl yapılan destekler ve çeşitli sorunların çözülmesinin ardından sorunsuz bir sezon kapattılar. Sezon içerisinde gelir değerlendirmesi yapıldı. Bu süreç içerisinde bazı artışların yaşandığı tespit edildi. Geçtiğimiz yıllara göre gelir artışının yaşanması sektör temsilcilerini de son derece sevindirdi. 2017 yılının doluluk oranlarının yapılan istatistiklerin ardından beklentilerin çok üzerinde olduğu anlaşıldı. 

Yapılan istatistiklerin ardından ülkeyi ziyaret eden yabancı turist sayısının değerlendirmesi yapıldı. Geçen yılın aynı dönemine göre bir araştırma yapıldığı zaman yüzde 46.35 seviyelerinde bir artışın yaşandığı tespit edildi. Dış ülkelerle yaşanan sorunlar göz önünde bulundurulduğu zaman sorunların çözülmesi için atılan adımların ve Türkiye'nin yaşanan sorunlara rağmen gücünü ortaya koymasının etkili olduğu tespit edildi. 

Yabancı turistler arasında en çok ziyaretten bulunan ülkenin Almanya olduğu tespit edildi. Almanya'nın Başbakanı Merkel Türkiye hakkında bazı olumsuz açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamalar sonrasında vatandaşlarının Türkiye'ye karşı mesafeli olmaları konusunda da önemli uyarılar yapmışlardı. Ancak bu süreç içerisinde Alman turistlerin Türkiye hakkında herhangi bir tavırlarının olmadığı ve tatil yapmak için adeta ülkeye akın ettikleri belirlendi. 

türkiye turizmi merkel açıklamaları alman turistler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!