15 Temmuz Malullerine İş Desteği

15 Temmuz Malullerine İş Desteği
15 Temmuz Malullerine İş Desteği -

15 Temmuz darbe girişiminde malul durumunda bulunan kişilerin istihdam sırasında önlerine çıkan eğitim engeli sonrasında duruma destek verilmesine karar verildi.15 Temmuz darbe girişiminde malul durumunda bulunan kişilerin istihdam sırasında önlerine çıkan eğitim engeli sonrasında duruma destek verilmesine karar verildi. 

15 Temmuz darbe girişimi sırasında pek çok kişi mücadele vermiş ve bu mücadele sırasında pek çok kişinin malul duruma geldikleri tespit edilmişti. Devlet bu kişilere kucak açmış ve maddi ve manevi olmak üzere pek çok anlamda destek olacaklarının garantisini vermişti. Bu süreç içerisinde malul olan kişilerin istihdamı sırasında eğitim seviyelerinin yeterli olmamasından dolayı sorun yaşadıkları ifade edilmişti. 

Devlet tarafından bu konuda verilen desteklerin artırılmasına karar verildi. Yeni torba yasa kanunu çerçevesinde okul ve hastanelerin su faturası ödemeleri engellenecek. Üniversite yurtlarında 4 yıl kalma süresi ve bu süre içerisinde yaşanan mağduriyetler tamamen kaldırılmış oldu. Uçaklarda oluşabilecek güvenlik zafiyetlerinin ortadan kaldırılması için yeni önlemler alınıyor. Bu önlemlere göre silahlı güvenlik uygulamaları hayata geçirilecek. 

15 Temmuz darbe girişimi sırasında mücadele veren vatandaşların bir kısmı istihdam edilmek istenmişti. İstihdam sırasında eğitim seviyelerinin yetersiz olmasından dolayı istihdam edilemedikleri belirtilmişti. Bu süreç içerisinde eğitim engelinin ortadan kaldırılmasına karar verildi. Artık malullerin istihdamları daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilecek. 

15 temmuz şehitleri eğitim engeli iş desteği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!