Emekliler İçin Yeni Fırsat

Emekliler İçin Yeni Fırsat
Emekliler İçin Yeni Fırsat -

Emeklilikte 3600 gün süresini kaçıranların hükümet tarafından verilen hizmet süresi ile emekli olabilecekleri ifade edildi.Emeklilikte 3600 gün süresini kaçıranların hükümet tarafından verilen hizmet süresi ile emekli olabilecekleri ifade edildi. 

Emeklilik binlerce çalışanın en çok hayalini kurdukları durumlar arasında yer alıyor. Ancak bazı durumlarda kişilerin emeklilik fırsatlarını kaçırabilecekleri öğrenildi. Erken emeklilik  yanı sıra 15 yıl hizmet süresi sayesinde kişileri prim günlerini kaçırmaları halinde emekli olma imkanları bulunuyor. Emeklilik için gerekli şartlar arasında en önemlisi yaş olarak ifade ediliyor. Hizmet süresi ile emekli olabileceklerin bu süreç içerisinde yaş şartlarının da sanıldığı kadar düşük olmadığı ifade edildi. Erkeklerde 60 olan bu yaş grubunun kadınlarda 58 olarak belirlenmesine karar verildi. 

Prim günü bu gruba dahil olanların düşük olmasından dolayı erken emeklilik sistemi içerisinde değerlendirilmesine karar verildi. Fırsatı kaçırdığını düşünenlerin üzülmemeleri için yetkililer tarafından duyuru yapıldı. Yeni işe başlayanlardan daha kolay bir şekilde emekli olabilecekleri öğrenildi. 3600 günlük prim gününü bekleyen kişiler kolaylıkla erken emeklilik sisteminden faydalanabilecekler. Ancak 2008 yılının Nisan ayından sonra işe başlayıp sigortalı olanlar için emeklilik prim günü adına 5400 gün beklemeleri gerekiyor. 

Genellikle SSK'lı olanların yararlanabilecekleri düşünülen sistemden Bağkurlu olanlarında yararlanabilecekleri öğrenildi. Ancak yaş şartının bu alanda kademeli bir şekilde artış göstermesi bekleniyor.

emeklilik yeni fırsat hizmet süresi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!