Buluş Yapan Çalışanlara Müjde! Ödeme Yapılacak

Buluş Yapan Çalışanlara Müjde! Ödeme Yapılacak
Buluş Yapan Çalışanlara Müjde! Ödeme Yapılacak -

Yapılan yeni düzenlemeler sonrasında kurumda bir buluş yapan çalışan kuruma kazanç sağlaması halinde kendisine bir miktar ödeme yapılacak.Yapılan yeni düzenlemeler sonrasında kurumda bir buluş yapan çalışan kuruma kazanç sağlaması halinde kendisine bir miktar ödeme yapılacak. 

Hükümet tarafından yapılan düzenlemelerin ardından buluş yapan çalışanların desteklenmesine karar verildi. Bir kurumda çalışan kişinin kurumu yakından ilgilendiren bir buluş sağlaması halinde ve kuruma katkı sağlaması durumunda belirli oranda bir yardım alacağı öğrenildi. Resmi Gazete'de yayınlanan yeni düzenlemeler sonrasında durumun hayata geçirildiği öğrenildi. 

Yönetmelik çerçevesinde yapılan yeni düzenlemeler sonrasında çalışanların buluşları inceleme altına alınacak. Çalışanların buluşlarına bakılarak herhangi bir uyuşmazlık halinde tahkim usulünün uygulanmasına karar verildi. Buluşların incelemeye alınmasının ardından kuruma kazandırdığı durum göz önünde bulundurulduğu zaman ödemelerin bu şekilde yapılmasına karar verildi. Bulunan projelerin ve buluşların kamu kurum ve kuruluşları tarafından da desteklenmesine karar verildi. Çalışan kişinin hizmet buluşu bulması çalıştığı kurum açısından da son derece önemli olacak. 

İşverenin bulunan buluşu kayıt altına alması gerekiyor. Yazılı olarak çalışanında bu durumu yazılı olarak işverene bildirmesi gerekiyor. Bildirimde bulunulmaması halinde işverenin uğramış olduğu zararın bir kısmından kendisinin de sorumlu tutulacağı açıklandı. Başvuru sahibine bu süreçte patent süreci içerisinde dava açma hakkı bulunacak. Buluşun ekonomik değeri, çalışanın görevi ve işletmenin durumdan etkilenip etkilenmeyeceği bu süreç içerisinde detaylı bir şekilde değerlendirilecek ve sonraki adımlar buna göre atılacak. 

buluş yapana müjde çalışana ödeme yeni düzenleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!