Emekliye Zam Belli Oldu! 144 Lira Olarak Açıklandı

Emekliye Zam Belli Oldu! 144 Lira Olarak Açıklandı
Emekliye Zam Belli Oldu! 144 Lira Olarak Açıklandı -

Orta Vadeli Programın açıklanmasının ardından SSK ve Bağkur emeklilerinin Ocak ayında alacakları zammın 144 lira kadar ulaşacağı ifade edildi.Orta Vadeli Programın açıklanmasının ardından SSK ve Bağkur emeklilerinin Ocak ayında alacakları zammın 144 lira kadar ulaşacağı ifade edildi. 

Ocak ayında emeklilerin alacakları zam oranları hükümet tarafından yapılan çalışmaların ardından kesinleşmeye başladı. Bu süreç içerisinde hükümet tarafından Orta Vadeli program açıklandı. Programın açıklanması ile birlikte enflasyon beklentileri de açıklandı. Bu süreç içerisinde enflasyonun yüzde 9.5 oranında açıklanması bekleniyor. Enflasyon farkından dolayı alacakları zammın miktarını merakla bekleyen emeklilere müjdeli haber verildi. Bu süreçte zam oranının yüzde 3.4 oranında gerçekleşmesi bekleniyor. 

SSK ve Bağkur emeklileri için Ocak ayında verilecek zammın yüzde 3.4 oranında gerçekleşmesi halinde emeklilerin maaşlarına yansıyacak olan zam oranının 144 lira olması bekleniyor. Ekonomistler tarafından yapılan incelemelerin ardından  Bağkur emeklilerinde en düşük maaşı alan vatandaşların bin 200 liralık maaşlarının bin 302 lira almaları bekleniyor. Öngörünün gerçekleşmesinin ardından emekliye ortalama 144 liralık bir zammın verileceği açıklanmıştı. 

SSK ve Bağkur emeklilerinin yanı sıra Ocak ayında memur emeklileri de zam alacaklar. Toplu sözleşme kapsamında ilk altı aylık dönemde maaşlarına yüzde 4 oranında zammın verilmesi bekleniyor. Enflasyon verilerinin kesin bir şekilde açıklanmasının ardından enflasyon farkının alınıp alınmayacağı da merak konusu haline geldi. Emeklilerle memurların aynı oranda aynı ay içerisinde zamlı maaşlarına kavuşmaları bekleniyor. 

emekliye zam bağkur ve ssk emeklileri 144 lira orta vadeli program
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!