Maliye Bakanından Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması

Maliye Bakanından Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması
Maliye Bakanından Son Dakika Asgari Ücret Açıklaması -

Maliye Bakanı Naci Ağbal torba yasanın açıklanmasının ardından asgari ücret hakkında önemli açıklamalarda bulundu.Maliye Bakanı Naci Ağbal torba yasanın açıklanmasının ardından asgari ücret hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Bugün mecliste bazı vergi kanunları ve karar hükmünde kararnameler üzerinde değişiklik yapılması için torba yasa tekliflerinin görüşüldüğü ve kabul edildiği açıklanmıştı. Yeni torba yasanın sunulmasının ardından Maliye Bakanı akıllarda oluşan soru işaretlerini cevaplamak için çeşitli açıklamalarda bulundu. Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamaların ardından özellikle asgari ücret hakkındaki soru işaretleri giderilmiş oldu. 

Bu sene vatandaşlara verilen asgari ücret 1404 lira olarak belirlenmişti. Vergi dilimine giren vatandaşların asgari ücretleri üzerine birtakım kesintiler gerçekleştiriliyordu. Bu kesintilerin uygulanmasının ardından pek çok vatandaş tam maaş alamamanın şikayetini yaşıyordu. Meclise bugün itibariyle gönderilen torba yasanın detayları arasında asgari ücretin herhangi bir şekilde 1404 liranın altına düşmemesi ve kesintilerin bu süreçte yapılmaması gerektiğine dair önemli maddeler eklenmiş oldu. 

Asgari ücretlerde yapılmayacak olan kesintilerin kalıcı olması için çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalarla birlikte vatandaşların mağduriyetleri de giderilmiş oldu. Yeni torba yasa içerisinde pek çok madde bulunuyor. Emlak vergilerinde yapılan ve yüksek miktarlarda gerçekleşen artışlarında bu süreç içerisinde kontrol altına alınmasına karar verildi. Kontrol altına alınacak olan vergiler yıl içerisinde en fazla yüzde 50 oranında artış gösterebilecek. Bunun üzerinde bir artış yaşanmasına kesinlikle izin verilmeyecek. 

maliye bakanı torba yasa asgari ücret son dakika açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!