Emeklilere Müjde! 3 Maaş Alabilirsiniz

Emeklilere Müjde! 3 Maaş Alabilirsiniz
Emeklilere Müjde! 3 Maaş Alabilirsiniz -

Emeklilerin aldığı maaş miktarı artarken bu süreç içerisinde bazı formüllerle birlikte 3 maaş birden almanın mümkün olduğu açıklandı.Emeklilerin aldığı maaş miktarı artarken bu süreç içerisinde bazı formüllerle birlikte 3 maaş birden almanın mümkün olduğu açıklandı. 

Sosyal güvenlik sistemi ile birlikte emeklilere bazı imkanların tanındığı ortaya çıktı. Bu süreç içerisinde kadın emeklilere çift maaş imkanının tanındığı açıklanmıştı. Ancak kadınlara çift maaş imkanı dul ve yetim olmaları halinde tanınan bir imkan olarak ifade ediliyor. Son dönemlerde çok bilinmese de dul kavramının içerisinde erkeklerde yer almaya başladı. Birçok erkek çifte emekli maaşı imkanından yararlanamayacağını düşünüyor ancak durumun sanıldığı gibi olmadığı otaya çıktı. 

Birçok emekli son dönemlerde dul ve yetim maaşı almanın kendi maaşlarından kesintiye uğrayacağını düşündüğü için başvuru yapmadıkları belirlendi. Yapılan açıklamalar sonrasında bir emeklinin ister SSK ister Bağkur isterse Emekli Sandığı olsun ölen eşinden sorunsuz bir şekilde ikinci bir maaş alabileceği açıklandı. Ancak tutarlar belirli şartlar altında değişiklik gösteriyor. 

Kişinin başvuru yapmasının ardından çalışma durumu, maddi durumu, aldığı emekli maaşına göre dul maaşının miktarının belirlenmesine karar verildi. Bu süreçte çalışan kadınlar dul aylıklarının yanı sıra yapmış oldukları başvurular sonrasında uygun görülmesi haline aileden yetim maaşı da alabilecek. Böylece 3 farklı maaş alabilecekler. 

emeklilere müjde 3 maaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!