Tapuda Yeni Dönem Resmen Başladı

Tapuda Yeni Dönem Resmen Başladı
Tapuda Yeni Dönem Resmen Başladı -

Bir süredir tapuda gerçekleştirilen çalışmalar devam ederken sonunda somut adımlar atıldı. Web sisteminin resmen hayata geçtiği öğrenildi.Bir süredir tapuda gerçekleştirilen çalışmalar devam ederken sonunda somut adımlar atıldı. Web sisteminin resmen hayata geçtiği öğrenildi. 

Bir süredir tapu sisteminde önemli değişikliklerin yapılacağı ifade edilmişti. Bu süreç sonrasında tapu sisteminde web sisteminin hayata geçtiği açıklandı. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlara yeni sistem hakkında önemli uyarılar yapıldı. Bu uyarılara göre artık vatandaşlar taşınmazlarını herhangi bir şekilde tapu dairelerine gitmeden internet üzerinden sorunsuz bir şekilde yönetebilecek. 

Sistemin kullanılması için e devlet üzerinden bir kimlik doğrulaması gerekiyor. Yapılan çalışmaların ardından yaşanabilecek dolandırıcılık olaylarının engellenmesi için önemli çalışmaların yapıldığı ifade edildi. Vatandaşlar taşınmazlarına ait olan tüm bilgileri internet üzerinden sorunsuz bir şekilde öğrenebilecekler. Gerektiği zaman karşı taraftan görüntülenebilmesi gerekli yetkilerin verileceği özellikle bildirildi. 

Yeni sistemle birlikte vatandaşlar bu süreç içerisinde dolandırıcılık olaylarına karşı herhangi bir şekilde sorun yaşamayacaklarını bu konuda şimdiye kadar görülmemiş nitelikte bir üstün koruma sisteminin hayata geçirildiğini ifade etti. Tapu sahipleri internet üzerinden işlem yapmak istedikleri takdirde en ufak adımlarda dahi sms  yolu ile bilgilendirilecekler. Yapılan açıklamaların ardından resmi internet sayfasında vatandaşlar sorunsuz bir şekilde e devlet kanalı üzerinden sisteme ulaşabilecekler. Başvuruları ise kullanım imkanı sağlamak için başvuru yap seçeneği ile tapuya gitmeden hemen gerçekleşecek. 

web sistemi tapuda yeni dönem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!