Annelere Devletten 6 Bin 622 Lira

Annelere Devletten 6 Bin 622 Lira
Annelere Devletten 6 Bin 622 Lira -

Devlet tarafından yeni doğan bebeklere verilen ödemelerin ardından annelerin hakları ile birlikte ödenen toplam miktarın 6 bin 622 liraya kadar ulaştığı ortaya çıktı.Devlet tarafından yeni doğan bebeklere verilen ödemelerin ardından annelerin hakları ile birlikte ödenen toplam miktarın 6 bin 622 liraya kadar ulaştığı ortaya çıktı. 

Devlet çalışan anneleri maddi açıdan desteklemeye devam ediyor. Doğum parası adı altında her yeni doğan bebek için devlet tarafından ödeme yapılıyor. Ancak annelerin bazı ödemeler konusunda bilgi sahibi olmamasından dolayı alamadıkları belirlendi. Çalışan ve çalışmayan annelerin farklı şekillerde devletten ödeme alma imkanları bulunuyor. Her yeni doğan çocuk için ödeme yapılırken ilk çocukta bu ödeme 300 lira olurken ikinci çocukta 400 lira ve üçüncü çocukta 600 lira olacak belirlendi. 

Çocuk Yardımına İstenilen Zamanda Başvurulabilir

Başvuruların yapılması için Aile Bakanlığının İl Müdürlüklerine, Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine ve ilçe kaymakamlıklarına başvuru yaparak ödemelerin gerçekleştirilebileceği tespit edildi. 2017 yılında annelere verilen süt parası 133 lira olarak belirlendi. Bu süreçte belirli şartların taşınması gerekiyor. 5 yıllık süreç içerisinde annenin istediği zaman başvuru yapabileceği öğrenildi. 

Çalışan annenin çocuğu ile daha fazla zaman geçirmesi açısından yarım gün çalışma imkanının verildiği öğrenildi. Doğum izni ile birlikte verilen doğum paraları da eklenince bir annenin tüm haklarını alması halinde 6 bin 622 liralık bir ödeme alabileceği açıklandı. 

çocuk parası annelere devletten para 6 bin 622 lira
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!