Azeri Gazı Türkiye'den Geçecek

Azeri Gazı Türkiye'den Geçecek
Azeri Gazı Türkiye'den Geçecek -

Azeri doğalgazının Avrupa'nın pek çok noktasına ulaşması bekleniyor. Bu süreç içerisinde gazın Türkiye üzerinden geçirilmesine karar verildi. Çalışmalar Başltıldı.Azeri doğalgazının Avrupa'nın pek çok noktasına ulaşması bekleniyor. Bu süreç içerisinde gazın Türkiye üzerinden geçirilmesine karar verildi. Çalışmalar Başltıldı. 

Avrupa ülkelerine gönderilecek olan doğalgaz projesi için harekete geçildi. Bu süreçte Avrupaya gönderilecek gazın Azerbaycan'dan alınmasına karar verildi. Avrupa'nın pek çok bölgesine dağıtılacak olan gazın Türkiye üzerinden geçirilerek dağıtılmasına karar verildi. büyük bir proje olacak TANAP projesi kapsamında çalışmalar başlatıldı. Doğalgaz boru hattının toplam 19 kilometre uzunluğunda olmasına karar verildi. Denizin alt kısmına yerleştirilecek olan boruların Avrupa ülkelerine bağlantısı gerçekleştirilecek. 

Şimdiden Marmara Denizinde çalışmaların başlatıldığı açıklandı. Pek çok komşu ülkeye sınırının olması beklenirken bu süreçte Ardahan'dan Marmara Denizine kadar getirilen kısmın neredeyse tamamlanmak üzere olduğu belirlendi. Geride kalan kısmın tamamlanması için Marmara Denizinde gerekli hazırlıkla başladı. Çalışmaların sonrasında herhangi bir sorunun çıkmaması ve projenin tehlike altına girmemesi için büyük bir titizlikle çalışmaların tamamlandığı öğrenildi. 

Doğalgaz boru hattının ilk kez deniz altından geçirilmesi planlandığı için çalışmaların nasıl sonuç vereceği şimdiden merakla beklenmeye başladı. İlk deniz bağlantısının yapılmasının ardından çalışmaların devamının deniz üzerinden devam edip etmeyeceği merak konusu haline geldi. 

tanap projesi marmara denizi azerbaycan gazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!