Dershane Ücretlerine İade Şartı

Dershane Ücretlerine İade Şartı
Dershane Ücretlerine İade Şartı -

Son dönemlerde TEOG sınavının kaldırılması gündeme gelmişken yapılan açıklamalarda mücbir sebepten dolayı dershane ücretlerinin iade edilmesine karar verildi.Son dönemlerde TEOG sınavının kaldırılması gündeme gelmişken yapılan açıklamalarda mücbir sebepten dolayı dershane ücretlerinin iade edilmesine karar verildi. 

Hükümet tarafından yapılan açıklamaların ardından TEOG sınavının kaldırılmasına karar verildi. Ancak bu durum şimdiden birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Velilerin büyük bir kısmı yaz başında çocuklarının eğitimi için dershanelere kayıt yaptırdıkları belirlendi. Ancak açıklamanın yapılmasından sonra pek çok veli dershane ücretlerinin ne olacağını merak etmeye başladılar. Bazı dershanelerin ücret iade etmek gibi bir politikalarının olmadığını iddia etmeleri çeşitli tartışmalara neden oldu. 

Tüketici Derneği avukatı tarafından konu hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre kurs kaydını yaptırmış ve ödemeyi gerçekleştirmiş olan velilerin mücbir sebep sisteminden yararlanarak parayı geri alabilecekleri öğrenildi. Yaz ayında devam eden derslere katılmış olan öğrencilerin ise sadece katıldıkları dönemdeki ders ücretlerini ödeyerek ardından ödenen ve geri kalan kısımdaki paranın sorunsuz bir şekilde geri alınabileceği ifade edildi. 

TEOG konusunda alınan ani karar kamuoyunda hala tartışılırken bu süreç içerisinde asıl kararın okullar kapanmadan önce mayıs ayında alınmasının daha doğru olacağı ve yaz döneminde pek çok öğrencinin yaşadığı stres ve mağduriyetlerinde önceden ortadan kaldırılabileceği belirtildi. Velilerin dershane paralarını alıp alamayacakları konusunda ortaya çıkan endişeleri de bu şekilde ortadan kaldırılmış oldu. 

dershane ücretleri teog sınavı iade şartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!