Dizi ve Filmlere Devlet Desteği Geliyor!

Dizi ve Filmlere Devlet Desteği Geliyor!
Dizi ve Filmlere Devlet Desteği Geliyor! -

RTÜK Başkanı tarafından yapılan açıklamaların ardından aile dostu olarak dile getirilebilecek film ve dizilere devlet tarafından teşvik verilmesine karar verildi.RTÜK Başkanı tarafından yapılan açıklamaların ardından aile dostu olarak dile getirilebilecek film ve dizilere devlet tarafından teşvik verilmesine karar verildi. 

RTÜK Başkanı İlhan Yerlikaya film ve dizilere devlet tarafından teşvik verileceğini açıkladı. Sanatın devlet tarafından desteklenmesi ve devamının getirilmesi için çalışmaların başlatılması belirli bir sürece dahil edildi. Özellikle hükümet tarafından verilecek teşvik çalışmaları için ilerleyen günlerde tüm çalışmaların tamamlanması ve herhangi bir engelin kalmaması planlananlar arasında yer alıyor. 2018 yılından itibaren belirlenen film ve dizilere devlet desteğinin maddi açıdan verilmesi planlanıyor. 

Ancak çalışmanın hayata geçirilmesi için birtakım kuralların belirlenmesine karar verildi. Mecliste görüşülen görüşmelerin ardından bütçe belirlendi ve kurallar hakkında bazı detaylar belirlendi. Özellikle aile dostu olarak tabi edilen içerisinde cinsellik, küfür, şiddet ve olumsuz davranışlara sebep olabilecek durumların olmadığı dizi ve filmlerin belirlenmesine karar verildi. Özellikle RTÜK tarafından yapılacak incelemelerde Türkçe'nin doğru kullanımının belirleyici etken olması planlanıyor. 

2018 yılında devlet tarafından pek çok konuda verilecek teşviklerin artırılması planlanıyor. Bu teşviklerle birlikte dizi ve film sektörünün de olumlu bir şekilde etkilenmesi planlanıyor. Çalışmanın eksik yönlerinin belirlenmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının da harekete geçtiği açıklandı. Türk aile yapısının ve birliğinin korunması için dizilerin bu yönde çekilmesinin teşvik edilmesi planlanıyor. Aile yapısının korunması için bu durumun ciddi bir adım olması bekleniyor. 

devlet desteği rtük aile dizileri dizi ve filmlere teşvik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!