Maliye Bakanından Personel Alım Açıklaması

Maliye Bakanından Personel Alım Açıklaması
Maliye Bakanından Personel Alım Açıklaması -

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaların ardından 2018 yılında sağlık, adalet ve yargı alanlarında personel alımlarının öncelikli olarak yapılmasına karar verildi.Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamaların ardından 2018 yılında sağlık, adalet ve yargı alanlarında personel alımlarının öncelikli olarak yapılmasına karar verildi. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. 2018 yılı planları görüşülürken bu süreç içerisinde bütçe çalışmalarının da devam ettiği yönünde bazı açıklamalar yapıldı. Kurumlara yönelik gerçekleştirilen personel alımlarının gelecek yıl içerisinde tekrar yapılacağı müjdesi verilirken alımlarının 2018 yılı içerisinde yapılmasına karar verildi. 

Gelecek yıl yapılacak olan personel alımlarının genellikle öğretmen, hakim, savcı, sağlık personeli ve okullarda araştırma görevlilerinden oluşması beklentiler arasında yer alıyor. Yapılacak alımların sayısı sorulduğu zaman net bir rakam vermekten kaçınmakla birlikte gelecek yıl yapılan rakamlarla aynı olması planlananlar arasında yer alıyor. Son dönemlerde sanal para kullanımı gündeme gelmişti. Bu süreç içerisinde sanal paranın kullanılması için bazı planlamaların gerekli olduğu, görüşmelerin ardından planlamaların yapılmasının ardından paranın tamamen sanal para niteliğine bürünebileceği özellikle belirtilenler arasında yer aldı. 

Maliye Bakanı ekonomik değerlendirmelerde yaparken bu süre içerisinde dolar fiyatları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Dolar fiyatlarının bir istikrar oluşturmasından dolayı Türk lirası karşısında şu süreçte herhangi bir tehlike oluşturmadığı belirlendi. Türk lirasının beklenilenin çok üzerinde bir güç elde ederek istikrarı sağladığı, yıkılmayacağını bir kez daha gösterdiği açıklamalar arasında dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor. 

maliye bakanı persnel alımı açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!