Devlet İhracatçıyı Destekleyecek

Devlet İhracatçıyı Destekleyecek
Devlet İhracatçıyı Destekleyecek -

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından ihracatçıyı destekleyecek birtakım etkinliklerin düzenlenmesine karar verildi.Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından ihracatçıyı destekleyecek birtakım etkinliklerin düzenlenmesine karar verildi. 

Ekonomi Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından hazır giyim sektörünün yapılacak çalışmalar sonrasında birtakım etkinliklerle desteklenmesine karar verildi. Hazır giyim sektörü denildiği zaman özellikle akla alternatif bir pazar olduğundan dolayı Hindistan geliyor. Bu süreçte Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara göre İstanbul'da düzenlenecek etkinliklere diğer ülkelerin katılımının sağlanması ve Hindistan'da düzenlenecek olan büyük hazır giyim sektörü ticaret heyeti etkinliğine ise Türkiye'nin katılarak gerekli çalışmaları yapması bekleniyor. 

Hazır giyim sektörünün geliştiği Hindistan'da yabancı firmalarla anlaşma yapabilmek için bu durumun büyük bir fırsat olarak değerlendirilebileceği öğrenildi. Hindistan'da operasyonları düzenlemek ve bu süreç içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu düzenlemelerle birlikte ihracat oranlarının artması bekleniyor. Ülkede düzenlenecek ihracat fuarlarına dış ülkeden yararlı olabilecek pek çok firma davet edildi. Yurt dışı kanalları ile yapılacak olan fuar içerisinde ikili görüşmeler yapılabilecek. 

Son dönemlerde devlet tarafından ihracatçıların işlerini artırmak ve bu konuda yeni pazarlar bulabilmek amacıyla sık sık birtakım fuarların düzenlenmesine karar verildi. Bu sayede yapılacak iş oranlarının da artırılması planlananlar arasında yer alıyor. Davete katılacak olan onlarca firmanın olduğu öğrenildi. 

ekonomi bakanlığı ihracatçıya destek etkinlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Akbank'tan Anında Cebinde 4.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Vakıfbank'tan Yeni Yıla Özel Anında İhtiyaç Kredisi Kampanyası!