O Hastaların Parasını Artık Devlet Ödeyecek

O Hastaların Parasını Artık Devlet Ödeyecek
O Hastaların Parasını Artık Devlet Ödeyecek -

Hükümet tarafından alınan son kararlara göre makineye bağlı olarak yaşayan kalp, böbrek, akciğer ve diyaliz hastalarının elektrik faturalarını devlet karşılayacak. Hastaların bu konuda herhangi bir ödeme yapmaları engellenecek.Hükümet tarafından alınan son kararlara göre makineye bağlı olarak yaşayan kalp, böbrek, akciğer ve diyaliz hastalarının elektrik faturalarını devlet karşılayacak. Hastaların bu konuda herhangi bir ödeme yapmaları engellenecek.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında dar gelirli olup kalp, böbrek, akciğer hastalıkları bulunan, cihaza bağlı durumda olan hastaların zor zamanlar yaşadıkları belirlendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından dar gelirli hastaların ekonomik anlamda yıpratıcı bir dönemden geçmelerini engellemek için daha önce hiç uygulanmamış bir yöntemi hayata geçirdiklerini açıkladılar. Cihaza bağımlı olarak yaşayan hastaların elektrik faturaları devlet tarafından karşılanacak.

Ağır kronik ve cihaza bağlı hastaların günün büyük bir kısmını cihazla birlikte geçirdikleri biliniyor. Buna göre elektrik faturalarının yüksek meblağlarda gelmesi birtakım sorunları gündeme getirmeye başladı. Ayrıca herhangi bir elektrik kesintisinin cihaza bağımlı olarak yaşayan hastaların hayatını olumsuz etkilemesinden dolayı jeneratör ihtiyaçlarının da devlet tarafından karşılanmasına karar verildi. Bu çalışma için Enerji Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumunun ortak bir çalışma yürüttüğü öğrenildi. Jeneratör yokluğu ölümcül sonuçları doğurabildiği için bu konuda özel bir çalışma yapılacak.

Hastalara Aylık Bin 500 Liralık Destek Geliyor

Elektrik faturası konusunda yapılan yardımların yanı sıra yoksul olan hastalara maddi destek verilmesi için harekete geçildi. Belirli hastalıklar için aylık olarak bin 500 liraya kadar nakit ödemenin yapılmasına karar verildi. Hastalıklarla mücadele ve maddi açıdan destek verebilmek için devlet tarafından verilen desteklerin devam edeceği konuşuluyor.

 
hastalara ödeme cihaz desteği bedava elektrik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!