Sigaraya Zam İddiası! Bakan Yanıt Verdi

Sigaraya Zam İddiası! Bakan Yanıt Verdi
Sigaraya Zam İddiası! Bakan Yanıt Verdi -

Bir süredir sigara fiyatlarına zam geleceği yönünde çeşitli iddialar gündeme gelmişti. Bunun ardından Maliye Bakanı merakla beklenen soruları yanıtladı. Sigara fiyatlarının henüz artırılacağı yönünde bir planın olmadığı ifade edildi.Bir süredir sigara fiyatlarına zam geleceği yönünde çeşitli iddialar gündeme gelmişti. Bunun ardından Maliye Bakanı merakla beklenen soruları yanıtladı. Sigara fiyatlarının henüz artırılacağı yönünde bir planın olmadığı ifade edildi. 

Sigara fiyatlarının artacağı yönünde birtakım iddialar gündeme atılmıştı. Bu iddiaların ardından Maliye Bakanı Naci Ağbal soruları yanıtladı. Sigara sektörünün her geçen gün büyüyen bir alan olduğu ifade edilmişti. Bu alanın bütçe ve sektör olarak geliştirilmesi ve yatırımlarla destek erilmesi için bazı planlamalar yapılıyor. Devlet tarafından vergi indirimleri sağlanarak sektörün hareketlenmesine yardımcı olunuyor. 

Vergi kanunlarında birtakım değişiklik yapılması için yeni çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalarla birlikte KDV sisteminin baştan sona değiştirilmesi planlananlar arasında yer alıyor. Bu konuda ilerleyen dönemlerde yeni çalışma planlarının vatandaş ve özellikle yatırımcılarla paylaşılması planlanıyor. Sigara kullananların en çok korktuğu zamlar hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialar sonrasında açıklama yapılırken sigara konusunda yeni bir düzenlemenin yapılmadığı açıklandı. 

Sigara fiyatlarında yüzde 83 oranında bir vergi yükü bulunuyor. Bu vergi yükü ile birlikte yeni bir yük getirmenin çok gerekli olmadığı ifade edildi. Sigara devlet içinde büyük bir gelir kaynağı olduğu zaman alınan vergilerle Sosyal Güvenlik Kurumunun finanse edildiği açıklandı. Ancak buna rağmen şimdilerde sigara fiyatlarının artırılması için bir planlamanın olmadığı müjdesi verildi. 

sigara fiyatları sigaraya zam bakandan açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Türkiye İş Bankası'ndan Anında Hesabında 5.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!
Yapı Kredi Bankası'ndan Anında Başvuru İmkanı ile 48 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi!