Çin’den yapılan açıklama sonrası Bitcoin’de sert düşüş. | Düşüş sonrası Bitcoin fiyatları ne kadar oldu?

Bitcoin’i dolandırıcılık olarak nitelendiren JP Morgan Chase CEO’su Dimon, “Eğer bir çalışanımız Bitcoin alımı yapmışsa onu işten kovarım“ dedi. Dünyada bulunan finans kuruluşlarının önde gelenleri arasında bulunan JP Morgan Ceo’sunun yapmış olduğu bu açıklama Bitcoin fiyatlarında sert düşüşe neden oldu.

Çin’den yapılan açıklama sonrası Bitcoin’de sert düşüş. | Düşüş sonrası Bitcoin fiyatları ne kadar oldu?

JP Morgan Chase CEO'su Jaime Dimon, Bitcoin’i dijital para birimleri arasında dolandırıcılık olarak gördüğünü belirtti. Yatırımcıların olduğu ve New York'ta düzenlenen bir toplantıda yapmış olduğu konuşmada, Bitcoin dijital para biriminin bir gün piyasadan kalkacağını, bunun sadece bir balon olduğunu düşündüğünü belirtti. Bu konuşma sonrasında devam eden Dimon; “JP Morgan çalışanlarından biri Bitcoin işlemi yapıyorsa onu iki sebepten dolayı işten kovarım. Birincisi, Şirket kurallarımıza aykırı olduğu için, ikincisi ise yapılan bu girişimin bir aptallık olduğunu düşündüğü için kovarım. Bu iki durum da tehlikelidir.

Yapılan bu açıklamalar sonrasında 4 bin doların üzerinde olan Bitcoin birimi çok sert bir düşüşle 3600 dolara kadar geriledi. Bu düşüşün JP Morgan CEO’su Dimon’ın açıklaması nedeniyle olduğu düşünülürken, Bitcoin’de 1 gün içerisinde %5’ten fazla bir düşüş olduğu görüldü. Bitcoin para kaybederken elbet diğer dijital para birimleri de ciddi değerler kaybetti. Bir diğer dijital para birimi olan Ethereum %9 luk değer kaybu ile 250 doların altında seyretmeye başladı.

9 Eylül tarihinde Bitcoin’în değeri 4900 doları aşmış, rekor seviyelere ulaşmıştı.. 

Lale çılgınlığına benzediğini belirten Dimon, Hollanda’nın 1630 yıllarında lale soğanları ile ilgili yaptığı spekülasyonlar ile lale soğanlarının o dönem aşırı yükselen fiyatlardan bir süre sonra ani bir şekilde düşüşe geçip, lale çılgınlığının bir süre patladığını belirtti. Bitcoin sistemini de „Lale Çılgınlığı“ na benzeten Dimon, bir süre sonra Bitcoin’in de sonunun bir gün olacağını belirtti. 

JP Morgan çalışanlarından biri Bitcoin işlemi yapıyorsa onu iki sebepten dolayı işten kovarım JP Morgan Chase CEO Bitcoin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!