Maliye Bakanı Naci Ağbal' dan Vergi İndirimi Açıklaması

Ekonomi gündemi ile son günlerde çıkan iddialara yanıt veren Maliye Bakanı Naci Ağbal: Vergi indirimleri ile talepleri canlandırmamıza gerek yok. Vergi düzenlemeleri ile alakalı bir durumda söz konusu değil.

Maliye Bakanı Naci Ağbal' dan Vergi İndirimi Açıklaması

Maliye Bakanı Ağbal şu an için önemli olan kurdaki istikrar olduğunu vurgulayarak kur oranlarının ekonomik birtakım parametrelerce belirlendiğini vurguladı. Ekonomik alanda önemli önceliğin mali disiplini korumak olduğunu söyleyen Ağbal vergi indirimlerine gerek kalmadığını elektronik eşya, mobilyalar ve konutlardaki vergi indirimlerinin devam ettirilmeyeceğini bildirdi. Ayrıca bakan orta vadeli programların bu ayın sonunda açıklanacağını söyledi ve ülkemizdeki kamu harcamalarının yeninden gözden geçirileceğini kaydetti.

Terörle verilen kararlı mücadelelerin ekonomiyi güçlendirdiğini kaydeden bakan birtakım yerlere de uyarılarda bulundu. Kur tahminleri ile ekonomici olunmayacağını vurgulayan bakan bazı kesimleri eleştirdi. Naci Ağbal vergi indirimlerinin sektörde karşılığını bulduğunu ve beklenen canlanmanın gerçekleştiğini kaydetti. Bakanlığın gelecek hedeflerinden de bahseden bakan kamu harcamalarında tasarrufu yaygınlaştırıp üretken bir yapıya dönüşmeyi hedeflediklerini açıkladı. Sektördeki canlılığın artmasının ardında vergi indirimlerini sürdürmeye gerek kalmadığını ayrıca vurgulayan bakan vergiler ile ilgili bir düzenlemenin bulunmadığını bildirdi. Bulunduğumuz eylül ayı sonuna kadar önümüzdeki 3 yıl için belirlenen planları kamuoyuna açıklayacaklarını bildiren bakan ülkemizin büyüme oranlarının yükseleceğini ve Türkiye’nin kendisini gösterecek güce sahip olacağını bildirdi. Büyümenin sürekli olarak artmasını sağlayacak adımların atılacağını bildiren bakan yeni çalışmalar ile yeni bir ivmeye giriş sürecinin başlayacağının sinyallerini verdi. Bakan piyasaların durumu ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Kur seviyelerinin normal düzeye gerilediğini bildiren bakan kur üzerinden ekonomik açıklamalarda bulunanlara seslendi, Kura ilişkin birtakım tahminler söylemek yanlış iştir, herkes kendi işine gücüne baksın dedi.

ekonomi bakanı vergi indirimleri naci ağbal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!