Bim İran'a Açılmaya Hazırlanıyor

Ülkemizin birçok noktasında yüzlerce şubesi bulunan BİM A.Ş. alınan son kararların ardından İran’a açılmaya hazırlanıyor. BİM İcra Kurulu Üyelerinden Galip Aykaç yaptığı açıklamalarda İran’da mağazalaşma konusunda gerekli altyapı ve fizibilite çalışmalarının önümüzdeki 1 ay içinde tamamlanmasını bekledikleri ve yapılan bu araştırmalar sonucunda İran’a yatırım yapıp yapmayacakları hakkında karara ulaşacaklarını bildirdi.

Bim İran'a Açılmaya Hazırlanıyor

BİM geçtiğimiz aylarda İran’ın yatırım potansiyellerini araştıracaklarını şubat ayında duyurmuştu. Bu duyurunun ardından bir ay sonra çalışmalara start veren firma 1 ay içinde net bir sonuca ulaşacak. Bu araştırmaların ardından olumlu sonuç çıkması halinde BİM marketlerini İran’da da görebileceğiz. BİM A.Ş. İcra Kurulu üyelerinden olan Aykaç, GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) toplantısında İran sürecini değerlendirdi. Yaptığı açıklamalarda, “Çalışmalarımızın bir ay içinde tamamlanmasını umuyoruz. Bu çalışmaların ardın yatırım konusunda kararımızı vereceğiz” açıklamalarında bulundu.

Hedefte Sadece İran Yok!

Aykaç ayrıca yaptığı açıklamalarda sadece İran’da değil daha birçok yabancı ülkeye açılacaklarını bildirmiş ancak bu ülkelerin isimlerini vermemişti. BİM günümüzde başta Türkiye olmak üzere Fas ve Mısır’da faaliyetlerini sürdürmekte.

BİM marketler zincirinin Türkiye’de güncel olarak 5988 mağazası bulunmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Fas’ta 279, Mısır’da ise 140 şubesi bulunmaktadır. BİM mağazalarının sayısı her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu artışla birlikte sağladığı istihdam sayısı da bir hayli artmış durumda günümüzde BİM’ in 40 Bini aşkın çalışanı bulunmaktadır. Bu alanda sağladığı istihdam ile ülkemizin en çok istihdam veren firmaları arasında yer almaktadır. Hisselerinin büyük bir çoğunluğu halka açıktır. En büyük hisse sahibi ise %14,78 hisse payı ile Mustafa Latif Topbaştır. Firmanın geriye kalan hisse paylarının büyük bir çoğunluğu ise diğer aile üyelerinde bulunmaktadır. Mustafa Latif Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş ile bir bağlantıları bulunmamaktadır.

bim iran yurtdışı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!