Okul Alışverişi Öncesinde Ailelere Önemli Uyarı

Tüketici Birliği Genel Başkanı aileleri okul öncesi alışverişi uyardı.

Okul Alışverişi Öncesinde Ailelere Önemli Uyarı

Tüketici Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin 2017-2018 döneminin açılmasına az bir süre kala aileleri okul alışverişleri konusunda uyardı. Bu dönemde yapılacak olan okul alışverişlerinin de arttığı belirten Başkan, sağlık adına bazı ürünlerin tercih edilmemesi gerektiğini belirtti.Bakanlığın denetimlerinden sonra piyasada bazı standartlara uymayan ürünlerin olduğunu belirten Şahin, bunların geçmişten günümüze kadar bir azalma içinde olduğunu söyledi.

Şahin merdiven altı olarak tabir edilen ürünlerden ise uzak durulması gerektiğini belirtti. Bunun yerine alınacak olan ürünlerin mutlaka adreslerinin belirli olması gerektiğini söyledi. Bunun için ithalatçı firmanın açık adresinin de bulunduğu ürünlere bakılmalıdır dedi. Bunun yanında okul alışverişi sırasında EN71 standartına uygundur ifadesi aranması gerektiğini söyleyen Mahmut Şahin, ayrıca ürünlerde CE simgesinin olup olmadığına mutlaka bakılmalı diye konuştu.

Bunun yanında güvensiz olduğu gerekçeleriyle bazı ürünlerin topladığı bilgisini verdi. Buna rağmen bile halen sağlığa zararlı olan ürünlerin piyasada yer aldığını belirten Başkan, bunlara karşı dikkatli olunmasını ve bu tarz yerlerden alışveriş yapılmaması gerektiğini belirtti. 

okul alışverişi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!