Euro'dan Atak Geldi

Dolar ters köşeye yatarken, dolardan beklenen atak euro'dan geldi.

Euro'dan Atak Geldi

Trump başkan seçildikten sonra doların yükselişi devam etti. Hatta o sıralar düşüşte olmasına rağmen üzerine yatırımda yapıldı. Nisan ayından sonra dolarda %8 oranında düşüş yaşandı. Mevduat oranı ise %10'a yükseldi.  Öncesinde yükselme yaşayan sonrasında da önlenemez bir düşüşe geçen dolar bu bakımdan Türkleri de ters köşeye yatırmış oldu. Bunlar olurken euroda değer kazanmaya başladı.

Döviz Tevdiat Hesapları, Türk halkının bu konuda yanıldığını ortaya çıkardı. Düşüşe geçen mevzuatta yatırımcısını tam anlamıyla yanılttı. Nisan 2017 tarihinden itibaren düşüş yaşayan dolar en son olarak 3.44 lirayı görmüştü. Ancak yine aynı dönemde dolar mevduatında %10 artış yaşandı. Düşüşe geçen dolar döviz yatırımcılarını da bu şekilde hüsrana uğratmış oldu. 

Merkez Bankasının ilettiği bilgilere göre, Türkler halen dolar biriktirmek için çalışmalara devam ediyor. Dolar kurunda gerilemelerin görüldüğü günümüzde 3 milyar dolarlık bir ek dolar mevduatının yapıldığı bliniyor. Yani doların düşüşü bile halen Türk yatırımcıları bu alana itmeye devam etmiş. Euro'nun yükseldiğini gören vatandaşlar bu kez de ellerindeki euroları satmaya başladılar. Euro fiyatları için belli bir süre daha doları gölgelemesi bekleniyor.

Euro fiyatları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
ABank'tan 20.000 TL İhtiyaç Kredisi ve Ödeme Planı
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!
Fibabanka'dan Belgesiz 5.000 TL Anında Kredi!